Logitech Pro X Superlight : Tasarımı ve hafifliği ön planda

0

Sadece 63 gram ağırlıkta olan Logitech Pro X Superlight ,  Hero 25K gibi güçlü bir sensör sayesinde de gücünü kanıtlayabiliyor. Kolay kavranabilmesi ve sağlam pil ömrü de, oyunlarda sağlam adımlar atabilmeniz için diğer artıları.

Logitech Pro X Superlight , isim takısından da anlaşılacağı üzere, pro oyuncular için hazırlanmış güçlü ve aynı zamanda çok hafif bir mouse. Yaklaşık x ağırlıkta olan ürün, Logitech’in pro kategorideki en hafif mouse ürünü olma unvanına sahip. Gerçekten de onu kavrayıp kullanmaya başladığınızda, ne kadar hafif olduğu konusunda şaşırmanız olası.

Ürün, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Tasarım hatlarına baktığımızda, olabildiğince “saf” ve pürüzsüz göründüğünü söyleyebiliriz, ki taban kısmı da fazlasıyla pürüzsüz olduğu için gecikmesiz, kesintisiz oyun deneyimlerini mümkün kılabiliyor.

Logitech Pro X Superlight

Logitech Pro X Superlight, kablosuz bir mouse. Lightspeed bağlantı özelliği var, ki kutuda beraberinde gelen USB alıcısı ile saniyeler içinde bağlantı kurabiliyorsunuz. Firmanın belirttiği “Lightspeed” kavramı, aynı anda düşük gecikme süresi ve yüksek performansı ifade ediyor. Tabii alıcı uzatma adaptörünün de geldiğini ekleyelim.

Üzerinde programlanabilir toplamda 5 tuş yer alıyor. Tabii ki kademeli olarak kullanabileceğimiz tekerleği ve hemen üst kısımda bir de ufak led bildirim ışığı olduğunu eklemeliyiz.

Logitech Pro X Superlight

Hero 25K sensor

Cihaz, Logitech’in gelişmiş Hero 25K sensörüyle geliyor. Maksimum olarak 25.600 DPI değerini görebilen mouse, tahmin edebileceğiniz üzere yerleşik belllek desteği de sunuyor.
Mouse’tan en iyi şekilde faydalanabilmek için bilgisayarınıza Logitech’in G HUB programını kurmanızı öneriyoruz. Bu sayede DPI değerinden tuşların özelleştirilmesine, farklı oyunlar için hazırlanabilecek farklı profillere kadar pek çok detayla kolaylıkla ilgilenebilirsiniz.

Logitech Pro X Superlight

Oyun performansı

Pro X Superlight, özellikle FPS ve TPS türünde oyunlar için ideal bir mouse. İster single player oynuyor olun, isterseniz de multiplayer, kazanmak için elinizde güçlü bir koz olduğunu bilmelisiniz. Hafif ve eli yormayan yapısı sayesinde hızlı hareket edebiliyorsunuz. Mouse’un alt yüzeyi de çok kaygan ve pürüzsüz bir deneyim sunuyor.

Programlanabilir 5 tuşu ve tekerleği sayesinde de silahlar ve ekipmanlarınız arasında hızlıca geçişler yapabilir, takım arkadaşlarınızla zaman kaybetmeden koordineli hareket edebilirsiniz.

Call of Duty’den tutun da Battlefield’da, Doom Eternal’dan tutun da GTA Online’a kadar pek çok oyun için gerçekten başarılı bir ürün. Zaten e spor arenasında da sıklıkla tercih edilen bir ürün olduğunu belirtmeliyiz.

Logitech Pro X Superlight

Powerplay desteği

Ürün, beraberinde gelen USB kablo aracılığıyla şarj edilebiliyor. Cihaz, tam şarj ile 70 saate kadar kullanım ömrü sunuyor, ki bu da özellikle heyecanlı online karşılaşmalarda çoğu kez hiçbir sorun yaşamadan yol almanıza yardımcı olacaktır. Tabii kullanım sıklıklarınız doğrultusunda bu pil ömründe değişikliklerin olabileceğini de hatırlatalım.

Pro X Superlight, Powerplay kablosuz şarj sistemine destek veren ürünlerden. Bu özelliği kullanabilmek için bir tane Powerplay kablosuz şarj sistemine sahip olmalısınız. Bu sistem, yanında sert ve yumuşak yüzey seçenekleriyle de geliyor. Yani bir nevi hem mousepad görevi görüyor hem de mouse’u kablosuz olarak kullandığınız esnada şarj etmeyi sürdürüyor.

Logitech ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın