LG, OLED TV paneli üretimini artıracağını duyurdu

0

LG Display, 2018 yılı için ilginç bir bilgi paylaşımında bulunarak OLED TV paneli üretiminin, 2017 yılına göre yüzde 50-60 aralığında artırılacağını açıkladı. Sony, Panasonic, Philips gibi markaların OLED TV’lerinin panelleri de dahil olmak üzere pazardaki tedariğin büyük orandaki sağlayıcısı konumundaki LG Display, bu alandaki konumunu daha da geliştirecek gibi görünüyor.

Hali hazırda 13 adet tüketici elektroniği markasının OLED TV modeli bulunuyor. Eklenen en yeni marka geçtiğimiz aylarda ilk modelinin duyurusunu gerçekleştiren Danimarka merkezli Bang & Olufsen olmuştu. Bu model de LG işbirliği ile geliştirilmişti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan LG Display Kıdemli Başkan Yardımcısı Don-Sang Kim, 2017 sonuna kadar 1 milyon 700 bin adet OLED TV panel satışı beklendiğini, gelecek yıla dair beklentinin 2,5-2,8 milyon aralığında olduğunu belirtti.

55 inç ağırlıkta

Kim ayrıca OLED panel gönderilerinin yüzde 65’ini 55 inç, yüzde 35’ini ise 65 inç boyutunun oluşturduğunu açıkladı. Ek olarak, üretilen tüm panellerin yüzde 80’inin satılabildiği ve dolayısıyla ‘altın verimlilik’ seviyesine ulaşıldığı bilgisi de paylaşıldı.

Pazar daha da renklenecek

OLED TV pazarı ivme kazanmaya devam ediyor. Günümüzde 55 inç ekranlı OLED TV’lerin yoğun ilgi gördüğü biliniyor. 2018 yılında ise segmentin duvar kağıtı tipinde OLED TV’ler gibi yeni ürünlerle daha da renkli olacağı kaydediliyor.

Cevap bırakın