Bang&Olufsen – LG arasındaki TV işbirliğinin ilk meyvesi

0

LG ve Bang & Olufsen, geçtiğimiz yıl açıkladıkları işbirliği kapsamındaki geliştirdikleri ilk TV modelinin detaylarını kamuoyuyla paylaştılar. BeoVision Eclipse adıyla gelen OLED TV, entegre internet radyosu ve müzik akışı özelliği ile birlikte 3 kanallı bir ses sistemi gibi öne çıkan özelliklere sahip.

4K çözünürlüklü TV’nin ses gücü 450 watt seviyesinde. Bu yüksek teknolojili TV’de bir diğer trend özellik olan HDR de mevcut; bu sayede daha iyi siyahlar ve sonsuz kontrast oranı iddiası söz konusu.

TV’nin dikkate değer bir başka özelliği de tek bir tuşa basılarak odanın etrafında sessizce hareket edebilmesine imkan tanıyan hareketli standa sahip olması. Bu sayede evin farklı görüş alanı noktalarında verimli ve tamamen ‘otomatik’ işleyişe sahip bir izleme deneyimi sağlanıyor.

Netflix, YouTube, Deezer gibi akışlı servislerin özelleştirilerek kullanımı, Spotify Connect, Chromecast ve AirPlay entegrasyonu, Bluetooth desteği gibi fonksiyonel özelliklere ek olarak modelde LG’nin webOS 3.5 işletim sistemi önyüklü halde sunuluyor.

Ürünün hoparlörleri, farklı renklerde tercih edilebiliyor. Ayrıca Bang & Olufsen’in BeoLab hoparlörleri eklenerek çok kanallı bir ses sistemi de oluşturululabiliyor.

55 ve 65 inç boyutlarında gelen yeni OLED TV’lerin satışlarına eylül ayından iitibaren başlanacağı kaydedildi.

Cevap bırakın