LG G5 Android 7.0 Nougat güncellemesi almaya başladı

0

lg-g5-android-nougatTüm dünyada yüzde 1’in altında cihazda kullanımda olan Android 7.0 Nougat için oranın artması yönünde yeni bir gelişme gündeme gelmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştiren yılın önemli üst seviye akıllı telefon modellerinden LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesini dağıtımına başlandı. Peki süreç nasıl ilerliyor, Türkiye’deki LG G5 sahiplerini neler bekliyor?

Daha önce G5 modeli için Android 7.0 Nougat önizleme versiyonunu da yayınlayan LG, güncellemenin final versiyonu için düğmeye bastı. Yayınlanmaya başlanan yeni Android sürümünün ilk etapta Güney Kore’deki cihazlara geldiği kaydedilirken, Avrupa ve diğer ülkelerdeki cihazlara da önümüzdeki süreçte geleceği belirtiliyor. Ancak net tarihin belirli olmadığının altını çizelim.

Güncelleme, Türkiye’deki cihazlara ne zaman gelecek?

LG’nin önceki yıllardaki Android güncellemelerinde Türkiye’yi birçok ülkeyle aynı anda dağıtım uyguladığı hatırlandığında 7.0 Nougat için de güncelleme desteği süresinin kısa olacağı öngörülebilir. Beklenti ise 1-1,5 ay içerisinde ülkemizdeki LG G5 kullanıcılarının söz konusu yazılım desteğine merhaba diyebilecekleri yönünde.

Resmi açıklama geldi

Konuyla ilgili açıklamada bulunan LG Mobile Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Kim Hyung-jung, kullanıcılarının güncel bir akıllı telefon deneyimi beklentilerinin farkında olduklarını ve bunu sunmakta kararlı olduklarını ifade etti.

LG’nin ardından Samsung, Sony, HTC, Huawei, General Mobile, Vestel, Casper gibi diğer cihaz üreticilerinin de kısa süre içinde Android 7.0 Nougat güncellemesini ilk etapta popüler cihazlarında olacak şekilde yayınlamaları bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın