Dizüstü bilgisayarınızı sıcaktan koruyacak ürünler

0

Dizüstü bilgisayarımızdan iyi bir performans elde edebilmek için, ısınmasını önleyecek tedbirleri almamız gerekir. Bilgisayarımızda üretici tarafından soğutma için önlem olarak fan ve hava yolu tertibatı kullanılmıştır. Bu önlemler her ne kadar belli bir seviyeye kadar yeterli olsa da, ek önlemler almak gerekebilir. Öncelikle çalışma ortamımızın sıcaklığı, bilgisayarımızdan alacağımız verimle doğrudan ilişkilidir. Her şeye rağmen çalışma ortamımızın sıcaklığını her mevsimde istenilen seviyede tutmak elimizde olmayabilir.

Bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için gerekli

Bu durumda laptop soğutucusu kullanmanız bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için isabetli olacaktır. Laptop soğutucuları hem ısınmayı önler hem de hava kanallı yapıları ve soğutucu fanlarıyla bilgisayarınızın sıcaklığını düşürmenize yardımcı olur, daha verimli çalışmasını sağlar. Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim laptop soğutucusu önerilerinde bulunuyorum.

RAMPAGE AD-RC8 RGB Işıklı Laptop Soğutucu 

RAMPAGE AD-RC8 Showy RGB Işıklı Laptop Soğutucu

Bilgisayarınızı soğutmak için size önereceğim ilk ürün, Rampage firmasının AD-RC8 Showy modeli. 180 mm. tek fanı bulunan bu ürün, 15 inç ile 17.3 inç arasındaki taşınabilir bilgisayarlar için kullanılabiliyor. Geniş fanı sayesinde bilgisayarın ısısını dağıtabilen ve soğutmayı başarabilen bu ürün, şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Oyuncuları hedeflediği için RGB ışıklandırması da bulunan bu ürün, oldukça sessiz çalıştığı için de tercih edilebilir. Ürünle birlikte bir adet USB kablo geliyor. Bu kabloyla ürünü bilgisayarınıza bağlıyorsunuz ve laptop soğutucu üzerinden 2 adet USB giriş elde ediyorsunuz.

FRISBY FNC 5230ST 4xFan(Ayarlanabilir) Laptop Soğutucu

FRISBY FNC 5230ST 4xFan Laptop Soğutucu

Sıcak havalarda bilgisayarınızın hararetini düşürmeye aday bir başka ürün ise FRISBY firmasının FNC 5230ST modeli. 17 inçe kadar bilgisayarlarda kullanılabilen, üzerinde iki adet büyük, iki adet de küçük boy mavi LED’li fan bulunan bu ürün, ihtiyacınıza göre programlanabiliyor. LED göstergesi ve kumanda panelinden soğutucunun 6 farklı hızda ve 3 farklı modda çalışmasını ayarlamak sizin elinizde. Sadece büyük fanlar ya da sadece küçük fanlar çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyduğunuzda ise tüm fanları devreye sokabilirsiniz. Özetle; kontrol tamamen sizde.

INCA INC-611 Gms Arrax Gaming Laptop Soğutucu

INCA INC-611 Gms Arrax Gaming Laptop Soğutucu

Alışverişinizde seçenekleriniz arasında yer almasını önerdiğim bir diğer ürün ise, 5 adet LED’li fanıyla dikkat çeken INCA firmasının INC-611 GMS Arrax modeli. 17 inç bilgisayarlara kadar kullanabileceğiniz bu üründe, fan hızları ihtiyaca göre 6 farklı kademede ayarlanabiliyor. Soğutucunun yüzeyinde metal tercih edilmiş olması, bilgisayarınızın soğutulmasını kolaylaştırıyor. INCA INC-611 GMS Arrax laptop soğutucusunun yüksekliği, kullanım durumunuza göre 7 farklı kademede ayarlanabiliyor. Ürünün örgülü USB kabloyla birlikte geliyor olması da kalite çıtasını yükselten faktörlerden.

DEXIM FRIGUS Gaming Laptop Soğutucu

DEXIM FRIGUS Gaming Laptop Soğutucu

Tavsiye edeceğim son laptop soğutucusu ise DEXIM fimasının FRIGUS modeli. Üzerinde 4 adet kırmızı LED’li fan bulunan bu ürün, 17.3 inçe kadar bilgisayarlar için kullanılabiliyor. Üründeki fanlar ihtiyaca göre 4 farklı hızda ayarlanabiliyor. DEXIM FRIGUS’un eğimini kullanım durumunuza göre ayarlayabilir, havanın serin olduğu zamanlarda fanları kapatabilirsiniz. Ürünü taşıma sırasında ya da kapattığınızda USB kabloyu gizleyecek özel bir yuvası bulunması da pratiklik sağlıyor. Ergonomik yapısı ve şık görünümüyle dikkat çeken bu ürün, taşınabilir bilgisayarınızı soğutmak için kullanışlı bir seçenek olabilir.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, laptop soğutucular hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm dizüstü bilgisayar soğutucularını buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Android telefonunuza Microsoft deneyimi taşımanın yolu: Microsoft Başlatıcı

Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

En popüler web kamerası modelleri

 

Cevap bırakın