Kullanıcıların akıllı telefon alırken neye dikkat ettiği belli oldu!

0

Akıllı telefon tarafında her kullanıcıya seslenen cihazlar bulunuyor. Amiral gemisi telefonlar yüksek performans sunan premium özelliklerle dikkat çekerken akabinde orta segment dediğimiz telefonlar daha uygun fiyatı ‘standart’ özellikleri kullanıcıyla buluşturuyor. Her telefonun alıcısının farklı olduğu vurgulanırken öte yandan konu hakkında bir anket gerçekleştirildi. Bu ankette kullanıcıların akıllı telefon tercihleri ortaya çıktı.

Kullanıcıların akıllı telefon tercihleri ne yönde oldu?

Her geçen gün yepyeni özelliklerde onlarca telefon tanıtılıyor. Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını hedef alan şirketler yüksek fiyattan uygun fiyata modellerle karşımıza çıkıyor. İşte bu noktada Android Authority  bir anket gerçekleştirdi. Ankette kullanıcılara yeni bir telefon alırken neye dikkat ettikleri soruldu.

Telefondan hemen silinmesi gereken uygulamalar

Ankete katılan binlerce kişi yüzde 33 oranında ‘harika kamera’dan yana oyunu kullandı. ‘Hızlı performans’ sunan telefonları tercih edenler ise yüzde 24 oranında ikinci sırada yer aldı. Bunları sırasıyla yüzde 12 ile ‘telefonun uzun süre güncelleme alması’ ve yüzde 10 ile ‘harika bir ekran’ takip etti. ‘Büyük bir pilden’ yana tercihini kullananlar ise yüzde 9 oranında kalırken, en az tercih edilenler yüzde 1 ile ‘suya karşı dayanıklılık’ ve yüzde 2 oranında ‘hızlı şarj’ özelliği oldu.

Akıllı telefon tercihlerinde uzun yıllardır etkili olan ‘kamera’ performansı 2021 yılının sonuna gelirken yine liderliği üstlendi. Yani kullanıcılar halen bir telefon satın alırken kamerasının çok iyi bir performans sunmasını bekliyor ve tercih ediyor.

Milyonlarca kişi kandırıldı: WhatsApp’tan kritik uyarı!

 

Cevap bırakın