Kripto paralara bir yasak daha gelebilir!

0

Kripto para dünyası yeni bir yasakla karşı karşıya kalabilir. İddialara göre bir yasak da popüler mikro blog ağı Twitter’dan gelecek. İşte ayrıntılar…

Facebook’un ardından Google’ın kripto para üzerinden getirdiği önemli yasaklarla birlikte sırada popüler sosyal medya ağı Twitter’ın olabileceği ve aynı stratejiyi izleyebileceği iddia ediliyor.

Uluslararası bazı yayın organlarında çıkan haberlere göre Twitter, kripto paralara dair yasağı 15 gün içerisinde getirebilir. Bu yönde çalışmaların devam ettiği ve duyurunun kısa süre içerisinde yapılabileceği belirtilenler arasında.

Öte yandan kripto para konusundaki Twitter yasağının yalnızca Bitcoin, Ether ve benzeri popüler dijital para birimleri ile sınırlı kalmayacağı ifade ediliyor. Buna göre kripto cüzdanlar, ICO’lar ve para satışlarıyla ilgili çeşitli borsa reklamları da yasaktan nasibini alacak.

Hesaplar silinebilir

Bir diğer ilginç detay olarak mikro blog adında kripto para talep eden hesaplarında kapatılabileceği kaydediliyor. Bu durumda Twitter’da yeni bir hesap kapatma dalgası yaşanabilir.

Genel itibarıyla internet ve sosyal medya ağlarında görülen kripto para yasaklarla birlilkte, dünya genelinde bu alanda yatırım gerçekleştiren önemli sayıdaki kişinin yeni bir negatif yönlü hareket beklentisi içinde oldukları biliniyor.

Sosyal medya dünyasına dair dikkat çeken gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın