Kırmızı iPhone’a yoğun ilgi

0

Ekran_Resmi_2017-03-22_08_54_00Apple açısından son yılların birçok farklı hamleye sahne olduğuna şüphe yok. Steve Jobs döneminden farklı olarak mevcut CEO Tim Cook’la birlikte sürekli ‘daha fazla ürün grubu, daha çok seçenek’ üzerine yoğunlaşıldı. Bu noktada şirketin iPhone ürün hattındaki gelişim dikkate değer. Son gelişme ise buraya tıklayarak detaylarını okuyabileceğiniz kırmızı renkte üretilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus oldu.

Product (RED) adı altındaki gelirlerin bir kısmının AIDS yararına kullanılacağı bir program kapsamında gelen iki yeni iPhone modeline ilgilinin de bir hayli yoğun olduğu belirlendi.

24 Mart 2017 itibarıyla aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede satışlarına başlanan akıllı telefonların özellikle Çin’de büyük talep gördüğü kaydedildi.

Çin’de özel anlamları bulunan, kültürel anlamdaki özellikleriyle birlikte iyi şansı ve neşeyi simgeleyen bir renk olan kırmızı, aynı zamanda ülkenin bayrağında da yoğun şekilde yer alıyor. Bu faktörlerin ülkede yaşayan kimselerin kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ilgilerini artırdığı belirtiliyor.

Buna göre cihazın duyurulmasının hemen ardından ön siparişten de önce alınan ‘ön kayıtlar’ sırasında 500 bine yakın Çinli teknoloji meraklısının cihazı satın almak için başvurduğu ifade edildi. Bu yoğun ilginin devam eden günlerde de artrak devam etmesinin beklendiğini belirtelim.

Cevap bırakın