Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold satışa sunulacak mı?

0

Galaxy Fold’un ‘Eylül ayı içerisinde’ satışa sunulacağı resmi olarak doğrulanmıştı. Şimdi de ‘net bir tarih’ iddiası gündeme geldi…

Samsung’un geçtiğimiz aylarda lanse edilen katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli Galaxy Fold için satışa sunulma aşaması beklenildiğinden uzun sürmüş, bu noktada da modelin geliştirilmesi aşamasının devam ettiği açıklanmıştı. Diğer yandan Güney Kore kaynaklı yeni bir bilgiye göre Samsung Galaxy Fold, sadece birkaç gün içerisinde teknoloji raflarındaki yerini alabilir.

Daha önce de Galaxy Fold’un ‘Eylül ayı içerisinde’ satışa sunulacağı resmi olarak doğrulanmıştı. Yeni iddia ise 6 Eylül 2019’un beklenen tarih olacağı yönünde. Elbette bu tarih, Güney Kore (aynı zamanda Samsung’un menşei olan ülke) için geçerli.

Bu kapsamdaki detaylar incelendiğinde ise Samsung’un 6 Eylül için ülkesindeki mobil operatörlerle görüştüğü kaydediliyor. Endüstri içindeki kaynaklara göre belirtilen tarih bir hayli yakın olmasına karşın imkansız değil. İlginç bir ayrıntı olarak 6 Eylül, yılın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan IFA 2019’un da başlangıç tarihi. Yorumlara göre Samsung, fuardaki lansmanlarıyla birlikte Fold’un satışa sunulmasını, bu sayede de kamuoyu nezdinde daha fazla ilgi görmeyi hedefliyor olabilir. Planın nasıl sonuçlanacağı ya da doğru olup olmadığı bilinmiyor ama katlanabilir ekranlı modelin merakla beklendiği bir gerçek.

Galaxy Fold satış tarihi hakkındaki spekülasyonlarda Eylül ayı boyunca artış yaşanabilir. Özellikle Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Kanada ve diğer ülkeler için kesin tarihlerin beklendiği de belirtmek mümkün.

İlginizi çekebilir: Galaxy Fold neler yapabiliyor?

 

Cevap bırakın