Samsung Galaxy Fold ön inceleme!

0

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ülkemize geldi. Biz de bu videomuzda telefonu inceledik ve deneyimlerimizi sizlere aktardık. Akıllı telefon dünyasının yeni bebeği Samsung Galaxy Fold ön inceleme videosunda, nasıl bir kullanıcı deneyimi sunuyor? sorusuna yanıt veriyoruz.

Samsung Galaxy Fold ön inceleme!

ABD’de satışa çıkar çıkmaz stokların eridiği Galaxy Fold, akıllı telefon deneyimini farklı bir noktaya taşıyor. Katlanan ekranıyla hem telefon hem de tablet deneyimini bir arada sunan Galaxy Fold ön inceleme videomuzda, telefonun yeteneklerine yakından bakıyoruz.

Toplamda 6 kamera ile birlikte gelen Galaxy Fold, sahip olduğu özellikleri ve sunduğu deneyim ile oldukça farklı. Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan ön inceleme videomuza geçelim. İyi seyirler…

Galaxy Fold özellikleri

Katlanabilir telefon Galaxy Fold, iki ekranla birlikte geliyor. Bunlardan biri kapak ekranı. 4.6 inç büyüklüğündeki ekran HD+ çözünürlüğe sahip. 7.3 inç büyüklüğündeki diğer ekran ise QXGA+ çözünürlüğünde. Her iki ekranın ppi değeri ise 420.

12 GB RAM ile birlikte gelen akıllı telefon gücünü 7 nm üretim sürecine sahip Snapdragon 855’ten alıyor. Telefonun dahili depolama birimi tarafında ise 12 GB LPDDR4x RAM ve 512 GB UFS 3.0 yer alıyor. Katlanabilir telefonda microSD kart desteği ise yok.

Şimdi de gelelim telefonun kamera özelliklerine. Kapak kamerasında f/2.2 diyafram değerine sahip 10 MP bir kamera konumlanıyor. Arka tarafta ise 16 MP ultra geniş açılı lense, 12 MP geniş açılı lens ve 12 MP’lik telefoto lens kullanılıyor. Arkadaki Ultra geniş açılı lens f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Geniş açılı lensin ise f/1.5 – f/2.5 değişken diyafram değeri bulunuyor. Telefoto lensin diyafram değeri ise f/2.4. Telefonun kapağı açıldığında da karşımıza 10 MP’lik ve 8 MP’lik kameralar çıkıyor. Telefoto lensin ve geniş açılı lensin OIS desteği bulunuyor.

4.380 mAh bataryayla birlikte gelen telefon, aslında çift batarya sistemine sahip. Bu sayede normal bir şarj cihazına bağlıyken kendini şarj eden telefon, kablosuz güç paylaşımı ile ikinci bir cihazı şarj edebiliyor.

Cevap bırakın