Kahve Tutkunuzu Keşfetmenizi Sağlayacak Kahve Makineleri

0

Kahve tutkunuzu keşfetmenizi sağlayacak Kahve Makineleri ile evinizin Barista’sı olmaya ne dersiniz? Yazımda sizin için bolca fikir var.

Kahve, sadece bir içecekten çok daha fazlasıdır

Kahve geleneksel kültürümüzün en önemli parçası, ikramlarımızın gözdesidir. Sabah uyandığımızda güne enerjik başlamamızı sağlayan, yemekler sonrasında keyfimizi taçlandıran kahveyi hazırlamanın pek çok farklı yolu var.

Bir fincan kahvenin, kırk yıl hatırı vardır

Ne demiş atalarımız “Bir fincan kahvenin, kırk yıl hatırı vardır”. Elbette bu atasözümüz “Yapılan iyiliklerin, dostlukların bir başlangıcı olduğunu, bir fincan acı kahvenin bile ebedi bir dostluğa dönüşebileceği” duygusunu yansıtır, öte yandan kahve dendiğinde hep bu özlü sözümüz hatırlanır. Eğer siz de benim gibi düşünüyor ve kahve içmeyi seviyorsanız, sizi evinizin barista’sı haline getirecek önerilerim, kahve tutkunuzu keşfetmenizi sağlayacak.

 

Kahve Tutkunuzu Keşfedin 

Kahve kültürü, orijinal kahve çekirdeklerinin tüm aromalarını açmasını sağlayan hafif kavurma ile öne çıkar. İyi kahve ise vücut sıcaklığında servis edildiğinde en iyisidir. Kötü kahve, soğudukça daha da kötüleşir. Tatlılığını kaybeder ve acı hale gelir. Kahve yaparken yumuşak suya ihtiyacınız vardır çünkü kalsiyum kahve asitlerini nötralize eder. Kahve hazırlamayı pratik hale getiren kahve makineleri ile keyfinizi katlayabilirsiniz.

 

Kahve Tutkunuzu Keşfetmenizi Sağlayacak Kahve Makineleri

Filtre kahve, kuşkusuz günümüzde en fazla tüketilen kahve türlerinden biri. Güne güzel başlamamızın sebebi olan filtre kahveler; lezzetli oluşlarının yanı sıra yağ yakımını desteklemeleri, metabolizmayı hızlandırmaları, enerji vermeleri sebebiyle de tercih sebebidirler.

Filtre kahve, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak suyla buluşturulup demlenmesiyle elde edilir. Filtre kahve makineleri bu tür kahve sevenlerin kahve tutkusunu besler. 

Kahve makinesi alırken öncelikli olarak tercihlerinizin neler olduğunu belirlemeniz önemlidir. Kahve makinenizi evde mi yoksa iş yeri, ofis gibi daha yoğun kullanımın olduğu bir yerde mi kullanacaksınız. Kahvenizi hızlıca tüketmeyi mi tercih edersiniz, yoksa aromasının tadını çıkarmak için yavaş yavaş demlenmesini mi beklersiniz…

Tüm bu tercihleriniz seçeceğiniz kahve makinesi için olmazsa olmaz özelliklerin başında gelir. Filtre kahve makinesi fiyatları, beklentilerinizi karşılamak üzere farklı niteliklere ve kapasitelerine göre değişkenlik gösterir. Tam kapsamlı, her türlü kahveyi dilediğiniz sertlik seviyesinde hazırlayabileceğiniz otomatik kahve ve espresso makinesine ihtiyaç duyuyorsanız, SIEMENS EQ.9 Otomatik Kahve ve Espresso Makinesini incelemenizi öneririm.

 

 

 

SIEMENS EQ.9 S300 TI923309RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

Yüksek kalite seramik öğütücüsü ve  iAroma System teknolojisi sayesinde tek dokunuşla; Cappuccino, ESM, Latte Macchiato, Sütlü kahve AromaDouble Shot gibi çok çeşitli kahve türlerini hazırlayabileceğiniz kahve makinesinin iki adet fincan kapasitesi bulunuyor. Dilerseniz aynı anda iki süt bazlı içecek hazırlayabileceğiniz kahve makinesi, kolay çıkartılabilen 2.3 litre su tankı ve kendi kendini temizleyen süt sistemi AromaDouble Shot fonksiyonu sayesinde, aromadan ödün vermeden ekstra sert kahve içmenizi mümkün kılıyor.  Süt köpüğü, sıcak süt ve sıcak su hazırlama seçenekleri de bulunan kahve makinesi, 6 kişiye kadar ayarlanabilir kişisel profil kaydetme özelliği ile de pratiklik kazandırıyor. 

Makine, standart olarak kahvenin ideal sıcaklığı olan 85-90 derece ayar ile geliyor, ancak dilerseniz bu ısıyı ayarlayarak dilediğiniz ısıda kahvenizi tüketebiliyorsunuz. Otomatik temizleme programı ve filtresi de bulunan kahve makinesinde çekirdek veya çekilmiş kahve kullanabilirsiniz. 

 

MediaMarkt Barista 

Kahve bir tutkudur. Mükemmel hazırlandığında ise tüm duyularınızı harekete geçirir, size eşsiz bir deneyim yaşatır. Bu eşsiz deneyimi her gün yaşayabilmeniz için çeşit çeşit kahve makinelerini, kahve aksesuarlarını ve kahve lezzetlerini bir araya getiren MediaMarkt’ın Barista sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Espresso Kahve Makineleri Hakkında Her Şey

Espresso kahve makineleri arasında seçim yapmak istiyor ancak karar veremiyorsanız, hem espresso hakkında genel bilgi veren hem de alışveriş rehberi niteliği taşıyan yazım size ışık tutacaktır. Aşağıdaki yazımda benim gibi espresso sevenler için iyi espresso hazırlamanın yollarını, espressonun faydalarını ve satın alabileceğiniz en iyi espresso kahve makinelerini derlemiştim.

 

Espresso Kahve Makineleri Hakkında Her Şey

 

 

Cevap bırakın