Kahve Keyfinizi Üst Seviyeye Çıkaracak Kahve Öğütücüleri

0

Neredeyse bağımlılık seviyesine gelen kahve keyfinde üst seviyelere varmak için yolunuz çekirdek öğütmekten geçebilir. Çekirdek öğütmek için de birbirinden farklı çözümler mevcut. Ancak işin püf noktası, çekirdeklerin eşit parçalarda öğütülmesi ve bu sayede tazeliğini ve lezzetini koruması. Biz de bu yazımızda kahve öğütücü deyince karşımıza çıkan seçenekleri genel olarak inceleyeceğiz.

bosch
Giriş seviyesi için uygun bir ürün

Bosch MKM6000 Kahve Öğütücü

Bu dünyaya yeni adım atanlar için giriş seviyesinde bir ürünle başlayalım. Bosch’un geliştirdiği paslanmaz çelikten üretilmiş doğrama bıçağı ile gelen üründe öğütme seviyesi bulunmuyor. Eğer daha ince bir öğütme istiyorsanız ürünü daha fazla süre çalıştırmanız gerekiyor. 209 liraya bu adreste satılan MKM6000 kahve dünyasında farklı bir boyut açmak için uygun bir yatırım olabilir.

wmf
Malzeme kalitesi ile öne çıkan bu ürün özellikle az sayıda kullanıcı için ideal

WMF Kitchen minis Kahve Öğütücüsü

Malzeme kalitesi ile farkını konuşturan WMF imzalı bu ürün birkaç kişilik kahve öğütmek için ideal. Farklı kahve tipleri için ayarlanabilen öğütme hassasiyeti başarılı. Acele etmeyip yavaş hızda çalıştırırsanız çekirdeklerinizin daha da iyi öğütüldüğünü fark edeceksiniz. Daha iyi öğütmekten kasıt, ısınan pervanenin kahvenin çekirdeğine etki etmemesi. 599 liraya satılan ürünü bu adresten daha detaylı inceleyebilirsiniz.

kahve öğütücü
Hem espresso, hem öğütücü hem de cappuccino makinesi

De Longhi Esam 2600

Eğer her şeyin içinde olduğu bir makine istiyorsanız De Longhi’nin Esam 2600’ü dikkatinizi çekecektir. 13 farklı çekirdek öğütme özelliğinin sisteme dahil olduğu bu ürün, espresso, cappuccino ve latte yapabiliyor. Ancak kompak bir yapısı olduğu için biraz sık temizlemeniz gerekmekte. Hepsi bir arada yapısındaki daha pahalı ürünlere kafa tutabilen Esam 2600, özellikle süt köpüğünde başarılı sonuçlar veriyor. 2199 liraya satılan ürünü bu adresten inceleyebilirsiniz.

El Öğütücüleri

Manüel bir çözüm arayanların tercih ettiği el öğütücüleri ya da el değirmenleri tamamen farklı bir kategori. Burada da çok seçenek var ancak özellikle ayar seçeneği bulunmayan modellerden uzak durun. Çünkü espresso için daha ince, filtre kahve için daha kalın taneciklere ihtiyacınız var. Özellikle seramik mekanizmaya sahip ürünlerin yüksek fiyatta olması sizi şaşırtmasın. Seramik ısınmadığı ve uzun ömürlü olduğu için lezzeti artıyor. Son olarak baharat öğütücülerini de kahve öğütmek için tercih etmeyin çünkü yapıları farklı olacaktır.

Daha lezzetli kahveler…

Hangi makineyi seçerseniz seçin bir deneme yanılma sürecine tabi olacağınızı unutmayın. Çekirdeğiniz, kahve makineniniz ve için zevkiniz arasındaki dengeyi tutturmak için bir süre not alarak farklı seçenekleri denemeyi ihmal etmeyin. Ancak bu sayede kendinize göre doğru çekirdek öğütme seviyesini bulabilirsiniz. Son olarak öğütücüleri ve kahve makinenizi deterjanla yıkamamaya çalışın. Su, nem ve buhar bu tip aletlerde az da olsa birikip kahvenin tadına etki edebilir. Ve unutmadan hepinize keyifli bir kahve deneyimi diliyorum.

Eğer Espresso makinelerine ilgi duyuyorsanız bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Cevap bırakın