Kablosuz Sunum Kumandaları

1

İster kurumsal dünyada olun ister ise bir öğrenci, sunum yapmanız bir gerekliliktir. İşte tam bu noktada kablosuz sunum kumandaları imdadınıza yetişir. Yazımda sunumlarınıza değer katacak ve başarınızı katlayacak kablosuz kumandalara yer verdim.

Kendinizi düzenli olarak PowerPoint veya Google Slide üzerinde çalışırken bulursanız, daha profesyonel görünmek ve çalışmalarınız geliştirmek için bir sunum kumandasına ihtiyaç duyarsınız.

Küçük ve kolay taşınabilir sunum kumandaları çeşitli şekil ve boyutlarda tasarlanır. Kullanıldıklarında ise konuşmacılara veya eğitimcilere, “izleyiciyle etkileşim kurmak için” ekrandan uzaklaşma özgürlüğü sağlayarak, daha rahat bir sunum yapılmasına imkan tanırlar.

 

Sunum Kumandası Nasıl Çalışır?

Her ne kadar yavaş yavaş günlük toplantılarınızın büyük bir kısmı uzak toplantılara dönüşse de, sunum içeren toplantıların bir kısmında bu tür kumandalar yoğun bir şekilde kullanıldığını görüyoruz.

Sunumunuzu tek bir eliniz yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirmenizi mümkün kılan bu kumandaları kullanmak oldukça basittir. Bilgisayarınız ve kumanda arasındaki bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra sunumunuzu kumanda aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sunum kumandalarının genellikle alt bölümlerinde konumlandırılan bir USB receiver yer alır. Bu parçayı bilgisayarınızın USB çıkışına takıp, kumandayı aktif ettiğinizde her iki cihazı birbirine bağlamış olursunuz.

 

Tak çalıştır özellikli bu kablosuz cihazları bir kere alır, yıllarca kullanırsınız.

Kablosuz Sunum Kumandaları

Tak çalıştır özellikli bu kablosuz cihazları bir kere alır, yıllarca kullanırsınız. Bu sebeple dilerseniz LCD ekrana sahip, titreşimli, menzili daha yüksek, lazer işaretçi açısından çeşitlilik sunan bir kablosuz sunum kumandası tercih edebilirsiniz. Bu kumandalar çalışmak için elbette bir enerjiye ihtiyaç duyarlar. Çevre dostu malzemelerden üretilen bu cihazların çoğu (özellikleri değilen) kalem piller ile çalışırlar. Pilin çabuk bitmemesi için kumandayı kullandıktan sonra kapatmanız gerektiğini de hatırlatmak isterim.

Şimdi gelin kablosuz sunum kumandalarından bazılarını yakından inceleyelim. Sunum kumandalarını çeşitlendirirken hem menzil güçlerine göre hem de tüm işletim sistemlerinde kullanılabilir oluşlarına önem verdim.

 

Tak ve çalıştır Logitech marka cihazı 100 metrelik kablosuz kapsama alanı bulunan her yerde kullanabilirsiniz.

 

LOGITECH R700

Profesyoneller için önerdiğim lazer işaretleyicili Logitech R700, mükemmel pil ömrüyle öne çıkan harika bir sunum kumandası. Vurgu için ihtiyaç duyacağınız kırmızı lazerin herhangi bir sunum ekranında görüntülenmesi çok kolay ve bir odadaki ortam ışığı ne olursa olsun sorunsuz çalışıyor. Pil ömrünü cihazın üzerindeki LCD ekrandan takip edebilirsiniz. Tak ve çalıştır cihazı 100 metrelik kablosuz kapsama alanı bulunan her yerde kullanabilirsiniz. Özellikle bol hareket etme ihtiyacı duyacağınız sunumlarda ve geniş alanlarda bu sunum kumandası çok işinize yarayacaktır.

Targus marka 15 metreye kadar çalışabilen cihaz, orta büyüklükteki alanlar için ideal.

 

TARGUS AMP09EU

2.4 GHz frekans ile 15 metreye kadar çalışabilen cihazda; aydınlatmalı kumanda paneli, anlık sunum karartma tuşu, ses açma kapama tuşu ve lazer işaretleyici bulunuyor. Orta büyüklükteki alanlarda yapacağınız sunumlar için tercih edebilirsiniz.

TRUST marka sunum kumandası 1,5 metreye kadar kablosuz erişimi bulunan cihaz, küçük alanlar için tercih edilebilir.

 

TRUST 20430

1,5 metreye kadar kablosuz erişimi bulunan cihazda; kırmızı lazer, ileri ve geri slayt kontrolü ve depolanabilir USB mikro alıcı bulunuyor. Daha küçük alanlarda yapacağınız sunumlar için için bir alternatif olabilir.

 

Gelin sizi geçmişe götüreyim, 2019 yılında MediaMarkt dünyasından öne çıkan başlıkları aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 Yılı Böyle Geçti

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

1 yorum
  1. […] dikkatini güçlü görüntülerle çekmekten kaçının. Sözlü bir sunum yapacaksanız, PowerPoint‘inize tüm metni dahil etmek zorunda kalmadan, bilgileri tamamlamak için bir komut dosyası […]

Cevap bırakın