Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma Rehberiİzleme Zevkini Katlayan Geniş Ekranlı Televizyonlar

  İzleme Zevkini Katlayan Geniş Ekranlı Televizyonlar

  TCL’in İzleme Zevkini Katlayan Geniş Ekranlı Televizyonları ile interaktif bir izleme deneyimi yaşamaya ne dersiniz? 

  Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan ve son dönemde üretilen teknoloji harikası televizyon çeşitleri dikkatleri üzerinde toplayan TCL TV’ler hem teknolojileri hem de görüntü kaliteleriyle çıtayı yükseltiyor. İnteraktif izleme imkânı sağlayan TCL’in Smart TV modelleri izleyicinin izleme zevkini de katlıyor. 

  Türkiye’de üretilen TCL’nin yeni TV ailesi, Google TV arayüzü ile daha fazla bağlanabilirlik ve uyum sağlıyor. Telefon, tablet ve bilgisayarlar, yeni sürüm sayesinde TV ile çok daha uyumlu ve hızlı çalışabilen ve yapay zeka ile desteği ile gelen TLC TV, 3D ve 4K Ultra HD TV modelleri, Google Assistant ve Alexa gibi platformlarla entegre çalışıyor. Bu özellik sayesinde cihazınızı kendi sesinizle kumanda ederek, detaylandırılmış ses tanıma sistemi sayesinde televizyonunuzu serinizle kumada edebiliyorsunuz. 

  Birden fazla kullanıcı profili oluşturmaya imkân tanıyan yeni Google TV’ler, kişiselleştirmeye daha fazla olanak sunuyor. Çocuk profili ve ebeveyn kontrolü özellikleri ile daha fazla kontrolü mümkün hale getiren TCL televizyon modelleri arasında tercihinizi yapmadan önce ilk dikkat etmeniz gereken hususlardan birinin ekran boyutu olduğunu hatırlatmak isterim.

   

  Televizyonlarda Ekran Boyutu Seçilir? 

  Televizyonunuzu koyacağınız odada, televizyonunuzla oturacağınız koltuk arasındaki izleme mesafeniz seçeceğiniz televizyonun boyutu konusunda size fikir verecektir. Televizyonunuzun ekran boyutu seçimi için önerilen aralıklar aşağıdaki gibidir.

  • 26 inç 1 – 2 metre izleme mesafesi
  • 30 inç 1,2 – 2,3 metre izleme mesafesi
  • 34 inç 1,3 – 2,6 metre izleme mesafesi
  • 42 inç 1,6 – 3,2 metre izleme mesafesi
  • 46 inç 1,8 – 3,5 metre izleme mesafesi
  • 50 inç 1,9 – 3,8 metre izleme mesafesi
  • 55 inç 2,1 – 3,9 metre izleme mesafesi
  • 60 inç 2,3 – 4,6 metre izleme mesafesi
  • 65 inç 2,5 – 5,0 metre izleme mesafesi derinliği olarak düşünebilirsiniz.

  Televizyonunuzun boyutunu ayarladıktan sonra TCL’in İzleme Zevkini Katlayan Geniş Ekranlı Televizyonları arasından bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. 

   

   

  İzleme Zevkini Katlayan Geniş Ekranlı Televizyonlar 

  TCL, Türkiye’de üretilen ilk Mini LED Google TV unvanına sahip TCL C835 ve C935 modellerinde yerel karartma bölgelerinin sayısını 1920’ye kadar çıkararak görüntü kalitesinde çıtayı yükseltiyor. EISA Award’da 2022-2023 Premium Mini LED TV ödülünü alan C835, sinema kalitesinde ses ve görüntü deneyimi sunan IMAX Enhanced sertifikasına sahip. TCL X925 Pro Mini LED 8K Google TV, sunduğu 2800 nit parlaklık ile gün ışığında bile en canlı ve renkli görüntüyü sağlarken OD-Zero teknolojisiyle de daha net ve canlı görüntüleri sunuyor.

   

  Türkiye’de Üretilen ilk Mini LED Google TV’ler   

  Uydu Alıcılı Google Smart 4K Ultra HD QLED TV’ler arasından sizin için seçtiğim geniş ekranlı televizyonlardan iki tanesini aşağıda bulabilirsiniz.

   

   

  TCL 55C735 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı Google Smart 4K Ultra HD QLED TV

  Üstün QLED 4K teknolojisi ile öne çıkan TCL 55C735, olağanüstü video oyun performansları ile kapsamlı bir eğlence deneyimi sunuyor. EISA Award’da 2022-2023 Best Buy LCD TV ödülüne layık görülen C735, aynı zamanda Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk 98’’ QLED Google TV’si unvanına sahip.

   

   

  TCL 55C635 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı Google Smart 4K Ultra HD QLED TV

  İnce ve şık tasarımı ile öne çıkan, çalışırken çok daha az enerji harcayan ve dolayısıyla ısınmayan TCL C635, performan odaklı bir geniş ekranlı televizyon. Akıcı Google TV arayüzü ile ve görüntü kalitesiyle üst seviye deneyim sunan bu Qled TV, yaşattığı yüksek seyir keyfi ile sınırları zorluyor.

   

  Sürdürülebilir yaşam için neler yapılabilir?  

  Sizin için önerdiğim televizyonlar enerji dostu oluşu sebepleriyle de çok değerli. Bireyler olarak biz de sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak için bakış açımızı ve davranış biçimlerimizi değiştirebiliriz. İklim değişikliği, kaynak kıtlığı ve sosyal eşitsizlikle daha güçlü bir şekilde mücadele etmek için birbirimizden güç alabiliriz. 

  İklim değişikliği, kaynak kıtlığı, sosyal eşitsizlik ve daha da fazlası…. Sürdürülebilir yaşam için neler yapılabilir? başlıklı yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

   

  Sürdürülebilir yaşam için neler yapılabilir?

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN