İşte 2017 yılının en iyi tarayıcısı!

0

2017 yılında teknoloji dünyasının birçok alanında çok büyük rekabetler gördük. Akıllı telefonlar, tabletler, uygulamalar, video oyunları… Ama elbette rekabet sadece bu alanlarla sınırlı kalmadı. Tarayıcılar tarafında da büyük bir çekişmeye tanık olduk. Safari, Mozilla, Opera gibi tarayıcılar yepyeni güncellemeler, hatta yeni versiyonları ile karşımıza çıktılar. Peki, hangisi 2017 yılına damga vurdu? Mozilla Quantum, Opera ve diğerleriyle 2017 yılı nasıl geçti?

Google arama motoruna yönelik son iddialar şaşırttı

Mozilla Quantum 2017 yılına damga vurdu!

2004 yılındaki büyük çıkışının ardından önce Google Chrome, ardından da Opera‘nın hayli gerisine düşen Mozilla rekabete geri dönmek için yepyeni tarayıcısı Mozilla Quantum‘u 2017’de kullanıcılara sundu.

Mozilla Quantum

Uzun süredir Chrome’un RAM tüketimine rağmen verdiği hızlı ve akıcı deneyime yaklaşan Mozilla, böylece rakibine karşı önemli bir açığını kapatmış oldu. Herkesi cezbeden özelliği ise elbette sunduğu gizlilik seçenekleriydi. Özellikle Android tarafında kullancıların en çok aradığı özellik olan gizlilik, Quantum ile beraber en yüksek noktaya ulaştı.

Sunduğu kullanıcı odaklı ve ücretsiz deneyimle beraber yılın en büyük başarı hikayesine dönüşen Quantum, 2018’de de en çok tercih edilen tarayıcılardan biri olacak gibi görünüyor.

 

Cevap bırakın