Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiiPhone 6s ve 6s Plus 12 ülkede satışta

  iPhone 6s ve 6s Plus 12 ülkede satışta

  iphone-6s-kutusu

  9 Eylül 2015 tarihinde ABD’de tanıtımı gerçekleştirilen yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın satışlarına 12 ülkede başlandı. Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve ABD, yeni modellerin tüketicilerle buluştuğu ilk ülkeler oldu. Özellikle Çin, Japonya, Almanya ve Avustralya’da, Apple mağazalarının önünde uzun kuyrukların oluştuğu gözlendi. Mağaza açılış saatinden önce başlayan kuyruklar, kapıların açılmasıyla birlikte coşku dolu çığlıklar ve bir miktar izdihamı da beraberinde getirdi.

  Öte yandan yeni cihazlara ilişkin ön siparişlerin gördüğü yoğun ilginin ardından fiziksel stokların da kısa süre içinde tükenmesi yönünde bir beklenti hakim. Apple’ın 2014 yılında satışlarına başlanan iPhone 6 ve 6 Plus’ın yakaladığı büyük satış başarısının devamında yeni modelleri 6s ve 6s Plus’da da benzer çizgiyi koruyabileceği belirtiliyor.

  iphone-6s-kutusu

  iOS 9 işletim sistemine sahip cihazlarda ekran üzerindeki yeni 3D Touch özelliği, geliştirilen ön ve arka kameralar; yeni işlemci, RAM ve birçok özelliğin yanı sıra öncül modellerdeki renk alternatiflerine ‘Rose Gold’ adında yeni bir seçenek daha eklendi. Akıllı telefon modellerinin ikisinde de 16, 64 ve 128 GB olmak üzere üç farklı depolama alternatifi sunuluyor. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

  Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus modelleri ile birlikte yeni akıllı telefon dock üniteleri ile çok sayıda yeni aksesuarın da Apple mağazalarındaki yerini aldığı görüldü. Her iki akıllı telefonun Türkiye satışlarının da önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN