Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple, yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ı tanıttı

  Apple, yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı tanıttı

  iphone-6s-iphone6s-plus

  Apple, 9 Eylül 2015 tarihinde ABD’nin San Fransisko şehrinde bulunan Bill Graham Civic Auditorium’da gerçekleştirdiği lansman ile yeni iPhone 6s ve 6s Plus’ı tanıttı. Şirketin en üst düzey isimleri tarafından özellikleri detaylı şekilde açıkanan akıllı telefon modellerinin, fiyatları, pilot ülkeler için ön sipariş ve satış tarihleri de açıklandı.

  iphone-6s-iphone6s-plus

  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri bir dizi teknoloji geliştirmesi ile gelirken seriye ‘Rose gold’ adı altında yeni bir renk seçeneği eklendi. Pembe altın olarak Türkçeye çevrilebilen renk, feminen görünümü ile dikkat çekti. (Xanax) Apple’ın tanıttığı akıllı telefonlarının her ikisinde de görsel tasarım açısından öncül modeller iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan ayrılmadığı görüldü.

  iphone-6s-iphone6s-plusiPhone 6s; 4.7 inç ekranda retina HD çözünürlük, yeni A9 işlemci, 12 megapiksel arka/5 megapiksel ön kamera, 4K video kaydı özelliği, 24 saate varan konuşma süresi, dayanıklılığı artıran 7000 serisi olarak tanımlanan alüminyum kasa, geliştirilmiş LTE standardı, 2. nesil Touch ID, dayanıklılığı artırılmış ekran kaplaması ve 3D Touch adlı yeni bir özellik ile geldi. 3D Touch, ekrana baskı uygulanması yoluyla çeşitli işlemlerin gerçekleştirilebilmesinin önünü açan teknoloji olarak özetlenebilir. 16, 64 ve 128 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneği ve 4 renkle gelen iPhone 6s için belirtilen fiyatın da iPhone 6 ile hemen hemen aynı olduğu görüldü.

  iPhone 6s modeli ise iPhone 6s’ten 5.5 inçlik daha büyük ekranı, ölçüleri, ağırlığı ve daha gelişmiş ana kamerası ile ayrılıyor. Bunun haricindeki tüm özellikler ortak. Her iki akıllı telefon modelinin iOS 9 işletim sistemi ile geleceği kaydedilirken aralarında ABD’nin de yer aldığı ilk parti ülkelerdeki satışlarına 25 Eylül 2015 itibarıyla başlanacağı duyuruldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN