iPhone 13 hakkında ortaya atılan Samsung odaklı tahmin!

0

Apple iPhone 13 serisini birkaç ay önce tanıttı. Telefon ailesi önceki seri ile benzerlik taşımasının yanında çok daha güçlü olduğunu söylemek mümkün. Satış rakamlarıyla dikkat çeken Apple içinse yepyeni bir tahmin ortaya atıldı. Yabancı basında çıkan haberlere göre araştırma ve anket ajansları iPhone 13 serisi ile Apple’ın satış rakamlarının önemli ölçüde artacağını öngörüyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi ise iPhone 13 ile değişebilir.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung ama işler değişebilir

iPhone 13 serisi tanıtıldığı günden bu yana pek çok yönden eleştirildi. Bazıları değişiklikleri yeterli bulmazken bazılarıysa bu yeni serinin en iyisi olduğunu söyledi. Analistlere göreyse 24 Eylül’de resmi olarak listelenen iPhone 13 ailesi, Apple’ın satış rakamlarına önemli ölçüde yansıdı. Bu sayede üçüncü çeyrekte geçen çeyreğe oranla yüzde 22.6 artışla 51.5 milyon satış gerçekleşti.

Samsung’un gerisinde kalan Apple’ın tahminlere göre iPhone 13’ün satış rakamlarının daha da yükselmesiyle öne geçeceği söyleniyor. En son rakamlara göre Samsung dünya çapında 61 milyon adet telefon satışı yaptı. Samsung önceki yıllara göre satışını artırmış gözükse de büyümesinin yavaş olduğunun altı çiziliyor. İşte tam da bu noktada Apple’ın büyümesinin ivmesi daha yüksek olduğu için adet bazında da Samsung’u geçeceği tahmin ediliyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi

Eğer satışlar benzer şekilde ilerlerse Apple’ın dördüncü çeyrekte Samsung’u geçeceğini ve iPhone 13 pazarındaki güçlü talep ve yüksek sevkiyatlar sayesinde en büyük akıllı telefon üreticisi olacağını da tahmin ediyor. Aynı tahminlere göre küresel akıllı telefon satışlarının dördüncü çeyreğinde Apple’ın payının yüzde 23’e çıkarak Samsung’u geçmesi bekleniyor. Samsung’un ise yüzde 19.4 ile ikinciliğe gerileyeceği söyleniyor.

Söz konusu tahminlerin yapılmasının bir diğer nedeni de Apple’ın iPhone tarafında sevkiyatlarının dördüncü çeyrekte en yüksek olmasında yatıyor.

Kullanıcılar seçti: İşte en popüler 10 akıllı telefon

Cevap bırakın