Kullanıcılar seçti: İşte en popüler 10 akıllı telefon

0

Akıllı telefon pazarında rekabet oldukça sert geçiyor. Bazı markalar üst düzey özellikleri orta segment telefonlara getirirken, bazı markalar da fiyat konusunda oldukça rekabetçi olabiliyor. Yeni yapılan bir anket araştırmasında ise kullanıcıların akıllı telefon tercihleri ortaya çıktı. Yakın dönemin en popüler 10 akıllı telefon modeli:

En popüler 10 akıllı telefon modeli: Liste başında Xiaomi var

Her hafta yaptığı anketler sonucunda kullanıcılar tarafında popüler telefon modellerini belirleyen GSMArena, en yakın dönemdeki anket sonucunu paylaştı. Bu anket sonucuna göre en popüler model Xiaomi Redmi Note 11 Pro oldu. Gelişmiş kamera sistemi ve geniş ekran deneyimiyle bizleri karşılayan telefon özellikle bir süredir teknolojiseverlerin iştahını kabartıyor.

en popüler 10 akıllı telefon modeli
Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Öte yandan sıralamada ikinci sırada yer alan Samsung Galaxy A52s 5G modeli ise ‘orta segment’ grubun da ne kadar dikkat çekebileceğini kanıtlıyor. Samsung ise bir süredir uygun fiyatlı yüksek performans sunan telefonlarıyla öne çıkmayı başarıyor. Listenin üçüncü sırasındaysa Apple’ın en son tanıttığı akıllı telefon serisinin en büyüğü var. iPhone 13 Pro Max kullanıcılar tarafında en popüler üçüncü telefon olmayı başardı.

iPhone 13 Pro Max

Sıralamada Android telefonların ve özellikle Xiaomi/ Samsung markalarının telefonları ağırlığını hissettiriyor. iPhone 13 Pro Max modelinin hemen ardından Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Xiaomi Redmi Note 11 4G, Samsung Galaxy A12, Xiaomi Poco X3 Pro, Google Pixel 6a, Xiaomi Redmi Note 11 Pro Plus yer alıyor.

Xiaomi telefonlarda az bilinen özellikler

 

Cevap bırakın