Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültüriPadOS 18 ön izlemesinin tanıtımı gerçekleştirildi

  iPadOS 18 ön izlemesinin tanıtımı gerçekleştirildi

  Apple, iPadOS 18’in önizlemesini WWDC 2024 kapsamında sundu.

  Büyük bir yazılım güncellemesi içeren iPadOS 18, iPad deneyimini zenginleştirerek her zamankinden daha akıllı ve çok yönlü hale getiriyor. iPadOS 18’de Hesap Makinesi, Math Notes ile birlikte iPad’e geliyor. iPadOS 18 ayrıca Notlar uygulamasında Apple Pencil için tasarlanan yeni el yazısı araçları da içeriyor. iPad kullanıcıları şimdi Ana Ekran ve Denetim Merkezi’ni özelleştirmenin daha fazla yoluna sahip. Fotoğraflar uygulaması bugüne kadarki en büyük çaplı değişiklikle yeniden tasarlandı. Ayrıca Mesajlar uygulaması kullanıcıların kendilerini ifade edebilmeleri için yeni yollar sunuyor.

  iPadOS 18 ile birlikte, üretken yapay zeka modellerinin gücünü kişisel bağlamla birleştirerek yararlı ve özgün akıllı teknolojiler sunan, iPhone, iPad ve Mac için kişiye özel akıllı teknoloji sistemi Apple Intelligence da kullanıma sunuluyor. Baştan sona gizlilik gözetilerek tasarlanan Apple Intelligence; iPadOS 18, iOS 18 ve macOS Sequoia’ya tamamen entegre. Apple Intelligence, dil ve görselleri anlıyor ve bunları oluşturabiliyor, uygulamalarda işlem yapabiliyor ve kişisel bağlamdan yararlanabiliyor. Böylece günlük görevleri kolaylaştırıp hızlandırıyor. M serisi çipe sahip tüm iPad modelleri, Apple çipin ve Neural Engine’ın gücünden en iyi şekilde yararlanan Apple Intelligence’ı destekleyecek.

  “En becerikli aygıtımız, iPadOS 18 ile her zamankinden daha da güçlü ve akıllı hale geliyor.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ana Ekran’ı özelleştirmenin eğlenceli yeni yolları, yeniden tasarlanan Fotoğraflar deneyimi, Notlar uygulamasına gelen büyük güncellemeler, Math Notes ile Hesap Makinesi’nin eklenmesi ve çığır açan Apple Intelligence sayesinde iPadOS 18, iPad’in benzersiz becerilerine göre tasarlanmış olağanüstü yeni özellikler sunuyor ve kullanıcıların görevleri yerine getirmelerini daha da kolaylaştırıyor.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN