iPad mini 6’nın özellikleri ve fiyatı hakkında yeni detay!

0

Apple, yarın düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Şirket, bilindiği üzere her yıl eylül ayında yeni iPhone’larını sergiler. Bu, yine değişmeyecek ve 14 Eylül tarihinde merakla beklenen iPhone 13 serisi piyasaya sürülecek.

Ancak Apple sadece iPhone 13 serisini tanıtmakla kalmayacak. Cupertino merkezli üreticinin aynı zamanda Watch Series 7, AirPods 3 ve yeni MacBook ürünlerini de bu etkinlikte tanıtması bekleniyor. Peki yeni iPad mini 6 ne zaman gelecek? İşte bütçe dostu iPad hakkında gelen son bilgiler…

Apple Watch Series 7 hangi yenilikler ile geliyor?

iPad mini 6’nın özellikleri netleşiyor

Apple, iPhone 13’ün hazırlıklarını yaparken aynı zamanda iPad mini 6 içinde çalışmalarına devam ediyor. Bu tabletin yarın tanıtılıp tanıtılmayacağı hakkında henüz bilgi bulunmuyor. Ancak fiyatı ve diğer ayrıntıları giderek artıyor.

Yabancı basında çıkan haberlere göre yeni iPad mini 6; ön tarafında 8.4 inç boyuta sahip LCD ekran ile gelecek. Öte yandan cihaz, USB-C şarj girişi ve  206 mmx 138 mmx 6.1 mm de boyutlara sahip olacak.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra iPad mini 6; yeşil, gri, gümüş ve altın renk seçenekleriyle gelecek. Ayrıca ikinci nesil mıknatıslı Apple Pencil’ın olacağı da yine söylentiler arasında.

İşlemci ve bellek tarafında ise iPad mini 6, iPhone 12 serisine güç veren A14 yonga setinden güç alacak. Ayrıca buna; 64/128/256 GB‘a kadar dahili depolama seçenekleri de eşlik edecek.

Tasarım olarak ise Apple’ın bütçe dostu iPad mini modeli, muhtemelen iPad Air gibi yeni bir tasarımla karşımıza çıkacak. Firma, ana ekran ve Touch ID’yi iptal edip, bunun yerine parmak izi tarayıcıyı da güç tuşunun üzerine yerleştirebilir.

Fiyata gelecek olursak iPad mini 6, mevcut mini 5 gibi yine bütçe dostu bir fiyata sahip olacak. Söylentilere göre Apple bu tabletinde 399 dolarlık bir fiyata yer verecek. Ancak bunun 64 GB’lık versiyon için geçerli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın