Apple Watch Series 7 hangi yenilikler ile geliyor?

0

Apple Watch Series 7, sağlık takibine yönelik farklı özellikler barındıracak. Bunların neler olacağına dair çeşitli yorumlar gelmeye devam ediyor…

Apple, tasarladığı giyilebilir cihazlar ve çeşitli uygulamalarla sağlık hizmetlerinden yararlanmayı kolaylaştırıyor. Şirket; Apple Watch ve iPhone’lar ile kullanıcıların egzersiz süreleri ve türleri, bekleme saatleri, dakikadaki nabız atım hızı, adım sayısı gibi verilere ulaşıyor. Bu arada gözler iPhone 13 ailesinin tanıtımına çevrilmiş durumda. Çünkü tahminlere göre Apple Watch Series 7’nin tanıtımı yeni iPhone modelleri ile beraber yapılacak.

Apple Watch’ın yeni versiyonu ne gibi özellikler sunacak?

Yeni modelde farklı sensörlerin olacağı öngörülüyor. Buna göre sensörler menstruasyon ve regl dönemi takibi yapmaya yardımcı olacak.

Uyku apnesini engellemek adına uyku takibi gerçekleştirebilecek. Vücut ısısını ölçecek. Söylentilere göre Apple, diyabet hastalığına ilişkin çalışmalar da yürütüyor. Şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet, ülkemizde de son derece yaygın.

Şirket, kan şekeri seviyesini uygulamalar vasıtasıyla izlemeyi ve böylece şeker hastalığı riski taşıyanlara yardım etmeyi planlıyor.

Yakın dönemde tüm sırrı çözülecek olan yeni donanımlarla ilgili bu bilgiler sadece iddiadan ibaret. Bazıları söz konusu özelliklerin geliştirme aşamasında olduğunu belirtirken, bazılarının görüşü tam tersi yönde.

Apple Watch modellerinin yazılım güncellemesi hâlinde kavuşacağı bu ekstralar için FDA (Amerika Yiyecek ve İlaç İdaresi) onayının alındığı ifade ediliyor.

Cevap bırakın