iPad mini 6’nın çıkış tarihi hakkında önemli gelişme!

0

Apple, bugün yepyeni ürünlerini tanıtacağı yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. iPhone 13 ve birkaç ürünün daha tanıtılacağı bu etkinlikte ne yazık ki yeni iPad mini 6 olmayacak.

Ancak yakın zamanlı bir rapora göre iPad mini 6, çok uzun bir zamanda karşımıza çıkmayacak. Zira Amazon’dan sızdırılan bir görüntü, bunun ekim ayında piyasaya sürüleceğini işaret ediyor.

Beats Studio Buds duyuruldu

iPad mini 6, ekim ayında gelebilir

Son günlerde pek çok özelliğiyle sızdırılan iPad mini 6, bugün de ekran koruyucusuyla beraber Amazon’un Japon internet sitesinde görüldü. Buna göre Apple’ın altıncı nesil yeni tabletinin ekim ayında piyasaya çıkması da yüksek bir ihtimal taşıyor.

Yukarıdaki resim, iPad mini 6’nın daha önce sızdırılan birkaç özelliğini onaylıyor. Örneğin daha önceden tabletin ekranı için en az 8 inç denirken, şimdi ise Amazon’daki cam koruyucuyla bu özellik bir kez daha doğrulandı.

8.38 inç ekranla donatılacak olan iPad mini 6, tasarım tarafında da bazı yükseltmelere sahip olacak. Apple bu üründe daha ince çerçevelere yer verirken, ayrıca Ana Ekran Düğmesini kaldıracak iPad Air benzeri bir modeli karşımıza çıkaracak.

Şu anda Amazon’un internet sitesinden kaldırılan bu ürün, iPad mini 6’nın 20 Ekim tarihinde çıkacağını işaret ediyor. Apple’ın ekim ayında bir başka etkinlik düzenleyeceğini de göz önünde bulundurursak, artık iPad mini 6’nın lansmanına çok az bir süre kaldığını anlamak çok da zor olmaz.

 

Cevap bırakın