iOS kullanıcıları Google Chrome’a girerken sorun yaşıyor!

0

Tarayıcı tarafında her ne kadar Apple kullanıcıları için Safari geliştirilmiş olsa da kullanıcıların bir kısmı Chrome kullanıyor. Haliyle Google Chrome‘un iOS güncellemeleri de bu noktada önem kazanıyor. İşte Google fazla sayıdaki iOS kullanıcısı için bir süre önce özel bir sürüm güncellemesi sundu. Ancak özellikle iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcılarının bildirdiği sorun 7 Ocak’tan beri devam ediyor. Google Chrome iOS’ta kitleniyor, peki ne yapmalı?

Google Chrome iOS’ta kitleniyor, daha çok iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcıları bildiriyor

Google, iOS kullanıcılarının deneyimi iyileştirmek için yeni bir güncelleme sundu. Ancak işler pek de istendiği gibi olmadı. Zira güncelleme yayımlandıktan sonra Google topluluk forumu ve Reddit’e sorunlarını bildirenlerin sayısı önemli ölçüde arttı. Kullanıcıların temel sorunu telefonlarında Chrome’a girdiklerinde ekranın kilitlenmesi ve sorun vermesi oluyor.

Kullanıcılar uygulaması silip yüklemesine rağmen sorundan kurtulamıyorlar. iPhone 12 ve iPhone 13 kullanıcılarının yoğun olarak sorunu yaşadıkları raporlardan görülüyor. Aynı kullanıcılar en son iOS sürümü olan iOS 15.2’yi yüklemelerine rağmen bu sorunu yaşadıklarını bildiriyor.

Google Chrome iOS'ta kitleniyor

Bir iPhone 13 kullanıcısı Chrome’u açtıktan 2 saniye sonra uygulamanın donduğunu söylüyor. Telefonu yeniden başlatmasına ve uygulamayı silip tekrar yüklemesine rağmen sorunun devam ettiğini aktarıyor.

Sorunu yaşayan iOS kullanıcıları, uygulamayı yeniden yükleyerek veya önbelleği/verileri temizleyerek sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtiyor ancak sorun devam ediyor.

Bazı kaynakların sunduğu geçici çözümlere göre, mobil ağdayken sorun yaşanmıyor. Bu nedenle Wi-Fi bağlantılı bir sorun olduğu söyleniyor. Öte yandan geçici çözümlerden bir diğeri ise mobil veriyi ve Wi-Fi’yi kapatarak ve uygulamaya girmek. Daha sonra uygulamanın içindeyken internet bağlantısını açmak. Elbette her iki çözüm de geçici ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen adımlar.

Chrome tarafında yeni bir güncelleme yayımlanarak bu sorunun düzeltileceği resmi kaynaklar tarafından onaylandı.

Google ise herhangi bir sorun veya kilitlenme için birkaç adımdan oluşan onarma adımları sunuyor. İşte Google’ın sunduğu ‘Chrome’un Kilitlenmesi veya açılmaması durumunda Chrome’u onarma’ adımları:

İşte Aralık ayının en iyi iOS cihazları!

Cevap bırakın