Instagram’da en çok beğenilen paylaşımlar(2022)

0

Instagram 2021 yılında oldukça iyi bir dönem geçirdi. Kullanıcı sayısını önemli ölçüde artıran popüler platform ‘Reels’ tarafına verdiği destekle de dikkat çekti. Reels için eklenen yeni özellikler ve seçenekler, Instagram’ın 2022 hedeflerinde de yer aldı. Öte yandan Instagram’da en çok beğenilen paylaşımlar ortaya çıktı.

Instagram’da en çok beğenilen paylaşımlar: Birinci değişmedi!

Instagram’da yıllardır ilk sırada yer alan ‘world record egg’ bu yıl da birincilik koltuğundaki yerini korudu. Toplamda 55 milyon beğeni ile Instagram’da en çok beğenilen paylaşımlar arasında yer alan yumurta fotoğrafını, dünyanın en merak edilen futbolcusu Cristiano Ronaldo’nun paylaşımı takip ediyor. Ronaldo, hesabı üzerinden eşi Georgina Rodriguez’in hamile olduğunu paylaştı ve bu fotoğraf 32 milyonun üzerinde beğeni aldı. Bu paylaşım platformun en çok beğenilen ikinci fotoğrafı oldu.

Üçüncü sırada ise XXTentacion’ın son gönderisi var. 20 yaşında hayatını kaybeden müzisyenin son Instagram paylaşımı hayranlarının akın etmesiyle fotoğrafta yaklaşık 28 milyon beğeni yer aldı. Listenin dördüncü sırasında ise Ariana Grande’nin düğün fotoğrafları var. Evlendiği anları Instagram hesabı üzerinden paylaşan Grande’nin bu paylaşımı şimdiye kadar yaklaşık 27 milyon beğeni almış durumda.

Instagram’da en çok beğenilen paylaşımların büyük bir çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor diyebiliriz. Listenin en çok beğenilen beşinci paylaşımı ise Kylie Jenner’dan geliyor. İkinci hamilelik duyurusunu yaptığı paylaşımı yaklaşık 25 milyon beğeni alırken 155 milyonun üzerinde de izlenmeyle rekor kırdı.

Kylie Jenner’ı ise Billie Eilish‘in sarı saçlı paylaşımı takip ediyor. Başarılı müzisyen, saçlarını sarıya boyattıktan sonra paylaştığı fotoğrafı ile oldukça ses getirdi. Bu paylaşımıyla Billie, 23 milyonun üzerinde beğeni almayı başardı. Aynı listede Vogue fotoğraf çekimleriyle de yer alan Billie Eilish, imajını tazeledi ve bu paylaşımıyla 23 milyona yakın beğeni topladı.

Listede üç paylaşımla yer alan Lionel Messi, Paris Saint Germain transferiyle çok konuşuldu. Instagram üzerinde imza anlarını paylaşan tüm zamanların en iyi futbolcusu olarak kabul edilen Messi’nin bu paylaşımı 22 milyondan fazla kişiye ulaştı. Messi’nin listede yer alan diğer paylaşımı ise 2021 Copa America Trophy oldu. Kupayı paylaştığı bu gönderinin 22 milyonun üzerinde beğeni alması ise kesinlikle bir tesadüf değil. Yine Messi, eski takımı FC Barcelona‘dan ayrılırken de bir paylaşım yapmıştı. Bu duyuruyu Instagram hesabından yaptığı paylaşımla gösteren Messi, 21 milyonun üzerinde beğeni almıştı.

Instagram’a 2022 yılında gelmesi planlanan özellikler

Cevap bırakın