İddia: iPhone SE Plus 6.1 inç ekranla gelebilir

0

Gündemde iPhone SE Plus’ın çıkış tarihi ve teknik özellikleri ile ilgili yeni iddialar var. İşte detaylar…

iPhone SE 2020 geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldüğünde çok iyi özellikleri olmasına rağmen, piyasadaki diğer akıllı telefonlardan daha küçük ekranlı olması sebebiyle epey eleştirilmişti. Yeni iddilara göre Apple, iPhone SE 2020 modelinin daha büyük ekranlı bir versiyonunu piyasaya sürmek istiyor…

2016 yılında piyasaya sürülen ilk iPhone SE modeli, Apple’ın fiyat/performans modeli olarak dikkatleri çekmişti. 2020 yılına gelindiğinde Apple, iPhone SE 2020 modelini piyasaya sürmüştü. Bu akıllı telefon da Apple’ın fiyat performans modeli olarak epey sevilmişti ancak aynı zamanda küçük ekranı sebebiyle de çokça eleştiri almıştı.

Apple, son sızdırılan raporlara göre yeni ve daha büyük ekranlı bir iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor. iPhone SE Plus olarak adlandırılan bu yeni telefon 6,1 inçlik IPS ekranıyla, 4,7 inç ekranlı iPhone SE 2020 modelinden daha büyük olacak.

Apple A14 Bionic işlemciden gücünü alacağı söylenen model, 12 MP arka ve 6 MP ön kameraya sahip olacak.  Yeni iPhone SE 2020 Plus ayrıca IP67 sertifikasına sahip ve bu sayede suya ve toza karşı dayanıklı.

Sızdırılan raporlara göre yeni iPhone SE Plus 2021’in ikinci yarısında satışa sunulacak ve 499 dolar (vergiler hariç yaklaşık 3.700 TL) fiyata sahip olacak.

Cevap bırakın