İddia: iPhone 12s Pro ve 12s Pro Max yolda

0

Apple’ın en çok merak edilen ve beklenen cihazları arasında yer alan iPhone’ları için bir süredir iddialar ortalıkta geziniyor. Apple’ın bu yıl piyasaya sürmesi beklenen iPhone 13 serisinin aksine iPhone 12s Pro ve 12s Pro Max modellerinin de yolda olduğu ve hatta bu yeni serisinde LTPO ekranın yer alabileceği söyleniyor. Peki neler biliyoruz?

Apple’ın yeni serisi iPhone 12s Pro ve 12s Pro Max olabilir mi?

Android telefonlara kıyasla Apple’ın iPhone’ları hakkında çok az detay sızdırılıyor. Genellikle şirket içinde kalan bilgiler, tahminler ve alınan patentler ile yeni iPhone’ların nasıl olacağına dair ipucu veriyor. Şimdi ise bir süredir teknoloji gündeminde bu yıl tanıtılacak iPhone 12s serisi konuşuluyor. Telefon serisi hakkında şu anda elimizde çok az detay olsa da söylenene göre ailenin bu yeni üyeleri, LTPO ekran ile bizleri selamlayacak.

Twitter’da yaptığı isabetli tahminleriyle tanıdığımız ancak Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch araştırma şirketlerinin de kurucusu olan Ross Young, yaptığı bir paylaşımda açıkça yeni iPhone serisine gönderme yapıyor. Young paylaşımda 2021 yılında çıkacak LTPO ekranlı akıllı telefonların bir listesini paylaşmıştı.

iPhone 12s Pro ve 12s Pro Max
iPhone 12 serisi

Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre Samsung’tan Oppo’ya kadar pek çok telefon üreticisinin telefonu bulunuyor. Samsung’un daha çok yeni tanıttığı S21 serisinin Ultra modelinde bu ekran kurulumunun yer aldığını belirtelim. Oppo Find X3 Pro, Samsung Galaxy Z Flip 3 ve Huawei Mate 50 Pro gibi telefonların yanında Apple’ın iPhone 12s modelleriyle bu ekrana sahip olacağını söylüyor.

LTPO nedir diye soranlar için bu kısaltmanın ‘Düşük Sıcaklıklı Polikristalin Oksit’ olduğunu söylemekte fayda var.

Apple’ın birkaç ay önce tanıttığı iPhone 12’lere daha yüksek bir ekran yenileme hızıyla iki yeni üye katacağı aktarılıyor. Bu iki yeni modelde ise 60 Hz ekran yerine 120 Hz ekranlar yer alacak deniyor. Elbette şu anda konu resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı ancak bu yılın sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın