İddia: Galaxy Note 9’a ait yeni görseller

0

Samsung Galaxy Note 9’a ait olduğu iddia edilen yeni görseller ortaya çıktı.

Samsung’un Galaxy Note serisinin sıradaki üyesinin lansman tarihi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Ağustos ayının ilk bölümünde gerçekleştirilecek olan lansman, aynı zamanda cihazın Eylül ayı gelmeden aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın birçok ülkesinde teknoloji raflarındaki yerini alması anlamına geliyordu.

Bu arada tanıtımına kısa bir süre kala Galaxy Note 9 tasarımı konusunda çeşitli işaretler içeren bazı görseller kamuoyunda yer buldu.

Kesinliği yüzde 100 olmamakla birlikte söz konusu görseller, Galaxy Note 9 ekran çerçevesinin sınırları zorlayacak ölçüde inceltilmiş olduğunu gözler önüne serdi.

Parmak izi sensörü, önceki nesil modellerde karşılaşılan konumlandırılmasından daha farklı yerde bulunurken taslak tasarımlar olabileceği kaydedilen görsellerde Note 8’e yüksek orandaki benzerlik de dikkatlerden kaçmıyor.

Samsung, potansiyel kullanıcıları; küresel ilgi düzeyi noktasında son derece başarılı bir model olan Galaxy Note 8’den derinlemesine izlerle buluşturmak istiyor gibi görünüyor.

6.4 inç ekranla gelecek

Buraya tıklayarak son renk seçeneklerini görebileceğiniz modelin teknik detayları da aşağı yukarı netlik kazanmış durumda. Buna göre merakla bekleenn Galaxy Note 9’da Super AMOLED ekran 6.4 inç formunda, 2960×1440 piksel çözünürlükte olacak.

İşlemci tarafında ülkelere göre değişecek şekilde Exynos 9810 (Türkiye pazarında muhtemelen bu işlemci olacak)/Snapdragon 845 ile gelecek olan modelde 6-8 GB RAM ve 128-256-512 GB depolama alanı seçenekleri söz konusu olacak.

Cevap bırakın