Ve Galaxy Note 9’un tanıtım tarihi açıklandı

0

Samsung Galaxy Note 9 için tanıtım tarihi, resmi olarak duyuruldu.

Samsung’un merakla beklenen akıllı telefon serisi Galaxy Note için her yıl gündemde mutlaka yer bulan ne zaman lanse edileceği sorusu, 2018 için de yanıtını buldu. Kore merkezli şirketin iddialı özelliklerle gelecek olan Galaxy Note 9 modeli için bekleyiş çok uzun değil…

Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi büyük bir heyecanla beklenen modelin tanıtım tarihi 9 Ağustos 2018. Paylaştığı bir görselle tarihi net bir şekilde veren Samsung, böylelikle geri sayımı da başlatmış oldu.

Yaklaşık 1,5 ay sonra tanıtılacak olan modelin, yine Ağustos ayı içerisinde Türkiye pazarında konumlandırılması bekleniyor. Tasarım açısından Note 8’i yoğun bir şekilde andıracağı iddia edilen modelde donanımın ise önemli geliştirmeler içereceği kaydediliyor.

Akıllı telefonun 6.4 inç Super AMOLED ekrana sahip olması, ekranının 2960×1440 piksellik çözünürlük değeriyle netlik ve canlılık sınırlarını zorlaması beklentisi yüksek. Ülkelere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845 ile gelecek olan (Türkiye’de büyük ihtimalle Exynos 9810) cihazda 6 GB RAM ve pil tarafında 4000 mAh’lık büyük bir kapasitenin söz konusu olabileceği konuşuluyor. Çift arka kamera ve gelişmiş güvenlik çözümleri de diğer öne çıkan özellikler arasında yer alabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın