İddia: Apple, Siri ile çalışan akıllı hoparlör tanıtabilir

0

Teknoloji gündeminin ana başlıklarından biri de her zaman için Apple. iPhone serisi akıllı telefonlarından Mac bilgisayarlara, akıllı saatten işletim sistemlerine birçok farklı alanda ürün ve hizmetler sunan şirketin yeni adımı ise akıllı bir hoparlör olabilir.

Kamuoyunda yer bulan iddiaların sahibi, Apple’a yakınlığı ile bilinen analist Ming-Chi Kuo. Çin’de gündeme gelen ve dalga dalga yayılan iddialarına göre Apple, Amazon Echo’ya benzeyen, Siri ile entegreli olarak çalışan gelişmiş bir hoparlör tanıtmaya yakın.

Ürünün Apple Siri Speaker adını alabileceği yönünde kimi iddialar da gündeme geldi bile. Öte yandan cihazın evler için geliştirilmiş bir yapay zeka donanımı olacağının altı çiziliyor. Apple, klasik bir hoparlörden çok daha fazlasını istiyor.

Amazon Alexa entegreli Amazon Echo ve kısa süre önce sunulan Google Home dışında pazarda pek fazla alternatif mevcut değil. Apple’ın bu yönde atacağı adımla rekabete yeni bir boyut getirmesi güçlü bir olasılık.

Söz konusu ürünün lansman tarihinin ise Mayıs ayının sonunda gerçekleştirilecek olan WWDC adlı etkinlik olacağı kaydediliyor.

Şimdilik tüm bu iddialara yönelik bir açıklama ya da resmi bir Apple doğrulaması ise bulunmuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın