İddia: Apple Glasses, 2 sene sonra duyurulabilir

0

Apple Glasses adlı AR gözlüğü bir kez daha gündemde. Bu kez iddialar çok daha detaylı. Olası cihazın 2 sene sonra duyurulabileceği kaydedildi. İşte detaylar…

Apple’ın akıllı gözlük, VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) gibi aygıtları henüz ürün portföyünde bulundurmadığı biliniyor. Öte yandan iPhone X’la özellikle AR tarafında ilginç bir çıkışa imza atıldığı da aşikar. Ancak geçtiğimiz haftalarda 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan şirketin önümüzdeki süreçte bu yönde ‘fizilsel’ bir adım atmak istediği yönündeki iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Apple’a dair analistleri ile tanınan Ming-Chi Kuo, son açıklamalarıyla bir kez daha gündem maddesi olmayı başardı. Tanınmış analist, ‘Apple Glasses’ adı verilecek bir aygıtın, 2020 yılında satışa sunulacağı iddiasını paylaştı.

Gene Munster adlı bir diğer tanınan analistin görüşlerine paralel olan iddiasıyla Kuo, aynı zamanda Apple’ın ‘2 trilyon dolarlık şirket’ olma yolundaki genel tahminlerini de sıraladı. Apple’da servislerde büyümenin devam edeceği öngörüsünde bulunan analist, ayrıca Apple Glasses’ın yanı sıra Apple Car’ın da geleceğini, bu etkili projelerle gelirlerin daha da artacağını belirtti.

Sinyaller…

Apple CEO’su Tim Cook’un VR ve AR’ye yönelik olumlu bir bakış açısına sahip olmasına karşın söz konusu teknolojilerin henüz yeterince iyi durumda olmadığına dair görüşlerini paylaştığı da biliniyor. Bakalım popüler teknoloji markası, önümüzdeki yıllarda aralarında yeni bir AR gözlüğün de bulunduğu sürpriz aygıtlar duyuracak mı?

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın