Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunApple CEO'su Tim Cook sanal gerçeklikle ilgili konuştu

  Apple CEO’su Tim Cook sanal gerçeklikle ilgili konuştu

  160122154234-apple-vr-clues-780x439Buraya tıklayarak detaylarına ulaşabileceğiniz haberde Apple’ın kendi mali yılına göre 2016 yılı ilk çeyreğine ilişkin bilanço tablosu görülüyor. Teknoloji şirketi, oldukça verimli bir dönemi geride bırakırken CEO’su Tim Cook da konuyla ilgili olarak bazı açıklamarda bulunmuş ve başarının arka planına dair anekdotlara değinmişti.

  Apple’ın resmi duyurusunun ardından Cook, basın mensuplarının bazı sorularını telekonferans kapsamında aldı. Bunlar arasında küçük ekranlı ve bütçe dostu bir iPhone’un planlanıp planlanmadığı yönündeki soru dikkat çekti. Cook, bu soruya karşılık olarak, zaten bütçe dostu modellere sahibiz, eski iPhone olarak nitelendirilen akıllı telefonlarımız var ifadelerini kullandı. Dikkat çeken bir diğer soru da sanal gerçeklik konusundaydı…

  Cook, sanal gerçeklik (VR) alanında çalışmaların gündemde olup olmadığı yönündeki soruya ‘VR, niş bir alan değil, gerçekten ilgi çekici ve etkileyici uygulamalara sahip’ şeklinde yanıt verdi. Özetle konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. İfade şekli, daha önce Apple’ın TV üretip üretmeyeceği (Apple TV değil, Apple marka bir televizyon) konusundaki sorulara verdiği yanıtları andırdı. Tim-Cook Apple CEO’su Tim Cook.

  Apple, sanal gerçeklik alanında çeşitli adımlarını perde arkasında atmaya devam ediyor. Bu yönde işe alımlar ve bazı kompakt ölçülerde şirket satın alımlarının gerçekleştirildiği, sanal gerçeklik konusundaki çalışmalara zemin hazırlandığı biliniyordu. Teknoloji şirketi her ne kadar CEO’su bu yönde bilgi vermese de gelecekte sanal gerçeklik ürünleri (belki Apple VR, Apple iVR…) tanıtabilir.

  Geleceğe dair öngörüleri ve ipuçlarını ele almayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN