Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHuawei Watch GT 4 : Her Anınızda Size Eşlik Etmek İstiyor

  Huawei Watch GT 4 : Her Anınızda Size Eşlik Etmek İstiyor

  Huawei Watch GT 4, gerek şık ve sağlam tasarımı, gerek gelişmiş sensörleri, gerekse de 100’ü aşkın egzersiz moduyla size pek çok detay sunuyor. Yeri geldiğinde bir telefon, yeri geldiğinde ikincil ekran, yeri geldiğinde de taşınabilir bir müzik seti gibi kullanabiliyor.

  Huawei Watch GT 4, 46mm ve 41mm olmak üzere iki farklı kasa tasarımıyla geliyor. 46mm versiyon oldukça yapılı ve güçlü bir görünüme sahip. Paslanmaz çelik kayışıyla birlikte güzel bir bütünlük oluşturuyor.

  Bu akıllı saat, 5 ATM suya dayanıklı bir yapıda. Dolayısıyla onu yüzerken de kullanabilirsiniz. Zaten bünyesinde yüzme egzersiz detayları da mevcut. Evet, tuzlu suda, yani denizde de kullanabilirsiniz.

  Huawei Watch GT 4

  41mm versiyon ise, daha ince ve zarif bir yapıda. Daha klasik bir görünümü olduğunu ve özellikle klasik giyim tarzı olan teknolojiseverleri memnun edebileceğini düşünüyoruz. Her iki versiyonun elbette farklı kayış seçenekleri bulunuyor. Daha fazla detay ve görseller için Huawei Türkiye’nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Huawei Watch GT 4

  46mm Akıllı Saat

  Huawei Watch GT 4 46mm akıllı saat, 10.9 mm kalınlıkta ve kayış hariç yaklaşık 48 gram ağırlıkta. Tokalı çelik kayışı isterseniz kolaylıkla çıkarıp farklı bir kayış da kullanabilirsiniz. Bu tip işlemler için bir saatçiye gitmenize gerek yok.

  Saat çerçevesinin sağ üst kısmında döner tuş mevcut. Bu tuşla hem objeleri büyütüp küçültebilir hem de uygulama ve egzersiz modları arasında hızlıca gezintiye çıkabilirsiniz. Titreşim özelliğinin  olması da ayrı bir arıtı. Bu sayede cihazın size cevap verip vermediğini daha iyi anlıyorsunuz. Sağ alt kısımdaki tuşu ise “kısayol” tuşu olarak kullanabilir ve istediğiniz uygulama ya da egzersiz modu için atayabilirsiniz. Böylece tek dokunuşla istediğiniz noktaya gelebilirsiniz.

  1.43 inç AMOLED Ekran

  Amoled teknolojisi, canlı renkler ve yeterli parlaklık gibi detaylarla kullanılabilirliği artırıyor. Özellikle de dış mekân deneyimlerinde keyifli sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

  Ekran hem görüntüleme hem de dokunuşlara cevap verme noktalarında çok başarılı.

  466 × 466 çözünürlük sunan ekran, egzersiz verileriniz de dahil pek çok detayı kolaylıkla okuyabilmeniz için yeterli. Tabii dahasını istiyorsanız, telefonunuzdaki Huawei Sağlık uygulamasını kullanmalısınız.

  Unutmadan. Watch GT 4 safir cam kullanıyor. Yani darbelere karşı dayanıklı.

  Huawei Watch GT 4

  Sağlık Uygulaması ile Farklı Deneyimler Yaşayın

  Watch GT 4 , Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı teknolojisi yardımıyla akıllı telefonlarla eşleşebiliyor. Ürün, hem Android hem de İOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu çalışıyor.

  Ürünü stabil olarak kullanabilmek için en az Android 8.0 işletim sistemli bir telefonla ya da en az iOS 13.0 işletim sistemli bir iPhone telefonla kullanabilirsiniz. Örneğin iOS tarafında gelişmiş TruSeen 5.5+ teknolojisini, Stay Fit kalori sayım uygulamasını ve uyku takibi gibi işe yarar detayları deneyimleyebilirsiniz. iOS tarafında da Huawei Sağlık uygulaması mevcut. Bu uygulamayı Huawei’nin mağazası üzerinden ya da Apple’ın resmi uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

  Huawei Watch GT 4

  Huawei Sağlık uygulamasını Huawei’nin kendi mağazasına giderek indirebilirsiniz. İndirdikten sonra da son güncellemesini kontrol ederek kullanıma başlamanız önemli. Bu uygulamada bir profiliniz varsa, bu yeni saatinizi de telefona tanıtarak yola devam edebilirsiniz. Eğer ilk kez kullanacaksanız, bir profil oluşturmalı ve kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Uygulamada, uyku süreçleri, kalp ritm bilgileri ve egzersiz takipleri dahil pek çok Türkçe makalenin de yer aldığını belirtelim. Bu, daha bilinçli ve dolayısıyla daha verimli kullanım için önemli.

  Huawei Watch GT 4

  Telefon Görüşmeleri Yapmak Mümkün

  Ürünün bünyesinde dahili hoparlör bulunuyor. Dolayısıyla, uygulama üzerinden favori kişilerinizi saate ekleyebilir ve telefonla bağlantınız varken aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu, ev ya da ofisteyken telefondan uzakta olduğunuz esnalarda aramaları yanıtlamak ya da kapatmak için güzel bir kolaylık. Ses kalitesinin de sessiz iç mekânlardaki kullanımlar için gayet tatmin edici olduğunu söylemeliyiz.

  Huawei Watch GT 4

  Ürünün en büyük özelliklerden biri gelişmiş sensörlere sahip olması. Örneğin İvmeölçer, jiroskop, manyetometre, optik kalp atış hızı, barometre ve sıcaklık sensörü gibi.

  7 gün 24 saat, gerçek zamanlı olarak sağlık takibi gerçekleştirebiliyor. Cihazın bünyesindeki TrueSeen 5.

  5+ sistemi, kalp atış hızınızı, kandaki oksijen oranınızı, uyku takibinizi ve stres seviyenizi ölçerek size kısa aralıklarla bilgiler veriyor.

  Huawei Watch GT 4

  Diyelim ki uyku esnasında anormal nefes alış verişleriniz oluyor… Saat, bunları kayıt altına alarak sizi bilgilendiriyor. Siz de riskli bir durum olduğunu düşünürseniz bir sağlık kuruluşuna giderek muayene olabilirsiniz. Tabii bu saatin tıbbi bir ürün olmadığını da hatırlatalım.

  Saatin kadın kullanıcılar için de önemli özellikleri var. Döngü takibi ve doğurganlık zamanlarınıza dair detayları saat ekranı üzerinden takip edebilirsiniz.

  Huawei Watch GT 4

  Egzersiz Modu ve Pil Süresi

  Saatimizde 15 tanesi profesyonel olmak üzere toplamda 100’den fazla egzersiz modu bulunmakta. Bu da spor tutkunları için sevindirici bir detay. İster karada, ister denizde, bulunduğunuz mekân ya da ortama uygun pek çok seçenek sizi bekliyor.

  Watch GT 4, tek şarj ile 14 güne varan pil ömrü sağlayabiliyor.

  Huawei Watch GT 4

  Tabii kullanım profilleriniz doğrultusunda pil ömrünün değişiklikler göstereceğini söylemeliyiz. Eğer egzersiz modlarıyla ilgileniyorsanız, uyku takibi gerçekleştiriyorsanız ve her gün en az 10 dakikanızı saat üzerinden telefon görüşmelerine ayırıyorsanız, tek şarj ile 1 haftayı geride bırakan bir deneyim elde edebilirsiniz.

  Aynı zamanda Huawei FreeBuds SE 2: Keyifli Deneyimler Sunuyor içeriğimizde de tamamlayıcı ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN