Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerDepolamaHuawei veri depolama alanındaki yenilikleri IDI FORUM 2024’te paylaştı

  Huawei veri depolama alanındaki yenilikleri IDI FORUM 2024’te paylaştı

  Huawei IDI FORUM 2024 (İnovatif Veri Altyapısı Forumu), ‘Hazır Veri Altyapısı Oluşturma’ temasıyla, 7 Mayıs’ta Berlin’de gerçekleştirildi. Huawei etkinlik kapsamında; ölçeklenebilirlik, veri dayanıklılığı ve veri performansı kavramlarını detaylı olarak ele aldı.

  Veri depolamanın geleceği, Huawei IDI FORUM’da ele alındı. Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen etkinliğe, üst düzey Huawei yöneticilerinin yanı sıra, fikir liderleri ve farklı endüstrilerden yöneticiler katıldı.

  Huawei Enterprise Avrupa Başkanı Will Song, Huawei İnovatif Veri Altyapısı Forumu’nda yaptığı açılış konuşmasında, veri ve yapay zekanın (AI) önemine değinerek, “Hızla akıllı bir dünyaya giriyoruz. Veriler büyük ölçüde büyüyor yaşıyor ve yapay zeka teknolojileri hızla gelişiyor” dedi. Song, Avrupa için yeni fırsatlardan bahsederken, “Zeka, önümüzdeki on yıl içinde Avrupa için yeni kapılar açacak” ifadelerini kullandı ve Huawei’in bu trendi takip etmek için ‘Tüm Zeka’ stratejisini önerdiğini belirtti.

  Song ayrıca, Huawei’in yenilikçi ürünler ve çözümler sunmaya devam edeceğini ve şu ana kadar 150’den fazla ülke ve bölgede 25.000’den fazla müşteriye hizmet verdiklerini vurguladı. Avrupa’nın yeşil geçişini destekleme çabalarına değinen Song, “Büyük miktarlarda yapılandırılmamış veriyi ele alan ürünlerimiz var ve OceanStor Pacific Scale-out Depolama, sektördeki en yüksek flash kapasite yoğunluğuna sahip” dedi.

  Huawei Veri Depolama Ürün Hattı Başkanı Dr. Peter Zhou, ‘Veri Uyanış Çağında Veri Depolamanın Yeniden Tanımlanması’ başlıklı konuşmasında, veri depolamanın geleceğinin ultra performans, veri dayanıklılığı, yeni veri paradigmaları, ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve veri kumaşı gibi çoklu yetenekler tarafından yönlendirileceğini söyledi. Dr. Peter Zhou, Huawei’in müşteri taleplerine odaklanarak öncü AI-hazır veri altyapısı inşa etme taahhüdüne vurgu yaptı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN