Huawei Mate X2 Ön Değerlendirme (Video)

0

Geçtiğimiz gün tanıtılan Huawei Mate X2 büyük bir inovasyonu da beraberinde getiriyor. Sizin için hazırladığımız video yayında…

Akıllı telefon pazarında inovasyon konusunda bir süredir sessizlik hüküm sürüyor. Bu inovasyonsuzluğu bozan ürünler ise katlanabilir telefonlar diyebilriz. Bu segmentte Huawei ve Samsung pazarı domine ederken farklı üreticilerin de bu pazara giriş yapacağı haberleri ortada dolaşıyor. Kısa bir süre içinde Xiaomi ve OPPO markalarının da katlanabilir telefonlarını görebiliriz. Çini üretici Huawei geçtiğimiz gün yaptığı bir lansman ile yeni nesil Huawei Mate X2 ile karşımıza çıktı.

Telefon öncelikle yeni bir menteşe sistemine sahip. Bu sayede telefonun katlandığı yerin açıklığı neredeyse sıfırlanmış gibi görünüyor. Huawei bu tasarıma su damlası menteşe sistemi adını veriyor ve aslına bakarsanız en büyük inovasyon da burada yer alıyor. Zira bu sayede katlanabilir telefonların kalınlıklarının 16,8 mm’den 14,7 mm seviyelerine geldiğini görüyoruz.

Telefonun en önemli özelliklerinden birisi de kamera performansı. Katlanabilir telefonlara baktığımızda genellikle kamera tarafında “idare eder” bir şekilde karşımıza çıktığını görüyoruz. Oysaki Huawei yeni nesil Mate X2’de arkada çok iddialı kameralara yer veriyor. Arkada dörtlü bir kamera yapısı var. Telefonun kamera yapısına baktığımızda ise şu özellikleri görüyoruz.

Huawei Mate X2 Kamera Özellikleri

  • 50 megapiksel f/1,9 diyafram değerinde IMX700 ana kamera
  • 12 megapiksel f/2,4 diyafram değerinde 70mm telefoto lens ve 3X optik zoom
  • 8 megapiksel f/4,4 diyafram değerinde 240mm odak uzaklığına sahip 10X optik zoom yapabilen periskop lens
  • 16 megapiksel f/2,2 diyafram değerinde 17mm geniş açı lens telefona eşlik ediyor.
  • Önde ise 16 megapiksel f/2,2 diyafram değerinde selfie kamera yer alıyor.

Peki başka neler mi var? İşte bu sorunun cevabını da hazırladığımız videoda bulabilirsiniz. MediaMarkt Youtube kanalına abone olarak gelişmeleri ve incelemeleri takip edebilirsiniz…

Cevap bırakın