HUAWEI Mate 40 Pro yoğun ilgi görmeye devam ediyor

0

HUAWEI Mate 40 Pro, Ekim 2020’de piyasaya sürüldüğünde, yalnızca medya ve teknoloji topluluğu arasında değil, Huawei’nin tasarımlarına hem aşina hem de yeni olan tüketiciler arasında da büyük ilgi gördü.

“İkonik” terimi, tasarım dünyasında aşırı derecede kullanılıyor. Akıllı telefon sektörü yenilikçi teknolojik gelişmelerle ilerlemeye ve gelişmeye devam ederken, belirli bir markaya özgü ve onları gördüğünüz anda anında tanınabilir temalarda gerçekten ikonik tasarımlar bulmak hala çok nadir. Her hafta haberler, her zamankinden daha tuhaf ve karmaşık tasarımlara sahip, tüketicilerin dikkatini çekmek ve en azından orijinallik yaratmak için hayal edilen cihazların söylentileriyle doluyor.

Mate Serisi’nin DNA’sı

İyi tasarım hiçbir yerden görünmez. Huawei Tüketici İş Grubu Baş Tasarımcısı Quentin, geçtiğimiz günlerde bir akıllı telefon tasarlamayı bir karakter tasarlamaya benzetti. Kişiliği ve geçmişi olmalı. HUAWEI Mate 40 Pro söz konusu olduğunda, Uzay Halkası tasarımını kesinlikle orijinal olarak tanımlayabilsek de, mirasının çoğunu Mate Serisi’ndeki öncüllerine borçlu.

Her model, Mate Serisi DNA’sının bir parçası olarak birbiri ardına mükemmel denge, simetri ve fütürizm peşinde koştu. 2017 yılında HUAWEI Mate 10 Serisi, telefonun ortasına yerleştirilen kamera modülü ile piyasaya sürüldü. Bu basit karar, o zamanki yaygın endüstri uygulamasından koptu, ancak Huawei asla sınırları zorlamayı bırakmadı. HUAWEI Mate 20 Serisi kısa süre sonra, benzersiz dört noktalı far tasarımına sahip yepyeni bir Matrix Kamera ile takip etti. HUAWEI Mate 30 Serisi, kamera modülünü çevreleyen yuvarlak cam Halo Halka tasarımını benimseyerek daha da gelişti ve kare şeklinde akıllı telefon kamera tasarımının ana akımını tamamen geride bıraktı.

Buraya tıklayarak HUAWEI marka akıllı telefonları inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın