Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürHuawei ve Google'dan sanal gerçeklik alanında işbirliği

  Huawei ve Google’dan sanal gerçeklik alanında işbirliği

  Ekran Resmi 2016-05-20 17.05.08

  Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, Google ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, şirketin yüksek performanslı sanal gerçeklik platformu Daydream’e destek verdiğini açıkladı. Şirket, Google ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, şirketin yüksek performanslı sanal gerçeklik platformu ile ilgili çalışmalar gerçekleştirecek.

  Yapılan açıklamaya göre Huawei, kullanıcıların yeni uygulama ve içeriklerle daha zengin bir Daydream deneyimi yaşayacağı bir eko-sistem oluşturmak üzere, hem Google hem de sektörün diğer lider markalarıyla birlikte çalışacak.

  Huawei, yeni Kirin ve Qualcomm işlemcilerini kullanan ve DayDream platformunu destekleyen yeni cihazlarla, sanal gerçeklik alanındaki varlığını güçlendirecek. Huawei ayrıca 2016 sonuna kadar, Daydream uyumlu akıllı telefonlar, sanal gerçeklik gözlükleri ve kontrol birimlerini pazara sürecek. Ürünler merakla bekleniyor…

  Ekran Resmi 2016-05-20 17.04.53

  Sanal gerçeklik alanında işbirlikleri son dönemde bir hayli artmış durumda. Google Daydream platformu ile ilgili ilk açıklamalarda yazılımla ilgili gelişmeler aktarılmış ve öncü oyun geliştiriciler, yayımcılar ile uygulama geliştirici şirketlerle çalışmaların başladığı kaydedilmişti. Donanım tarafında Huawei ile başlayan işbirliği ise bu konuda sonuçlandırılan bir diğer anlaşma görünümünde. Google, sanal gerçeklik yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor…

  Daydream platformu için tasarlanan Google’ın sanal gerçeklik gözlüğü ve kontrolcüsüne dair detayları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Görseller https://vr.google.com/daydream/ ‘den alınmıştır.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN