Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımHuawei FreeClip : Moda tutkunlarına özel

  Huawei FreeClip : Moda tutkunlarına özel

  Huawei FreeClip, öncelikle farklı tasarımıyla “yenilik” seven teknoloji tutkunlarını hedefliyor. Sonrasında, konforlu kullanım ve bir şeyler dinlerken etrafta olup bitene de kulak kabartmak isteyenler için podyumda yerini alıyor.

  Huawei FreeClip, oldukça farklı tasarım detaylarına sahip. Sanki bir küre, bir fasülye ve bu ikisini bir arada tutan bir ip varmış gibi.

  Kulağınıza konumlandırdığınızda, kesinlikle rahatsızlık uyandırmıyor ve saatlerce kullansanız dahi “Kulağımı sıktı, kulağımı acıttı” gibi şikayetlere yol açmayacaktır diye düşünüyoruz.

  Huawei FreeClip

  Zira Huawei, ürünü tasarlarken pek çok farklı kulak tipini göz önünde bulundurarak hareket etti. Ha “Hareket halindeyken, spor yaparken düşer mi peki?” derseniz, herhangi bir sorunla karşılaşmadığımızı söylemeliyiz.

  Evet, ilk başta biraz garip hissettiğimiz oldu ama kısa süre sonra alışıyorsunuz ve kullanımı kolay dokunmatik sistemi sayesinde şarkılar arasında gezmeye, gelen aramaları cevaplamaya başlıyorsunuz. Sanki uzun süredir bu kulaklığı kullanıyormuşsunuz gibi.

  Huawei FreeClip

  Her bir kulaklık 5.7 gram ağırlıkta

  Kulaklıkların IP54 su sıçramaları ve terlemeye karşı dayanıklı yapıda olduklarını da belirtelim. . Taşıma ve şarj kutumuz ise, yaklaşık 44.5 gram ağırlıkta.

  Tasarımı, yanlardan kıvrımlı ve diğer Huawei kulaklıklarda kullanılan kutulara benziyor. Ön tarafta bir bildirim led ışığı var. Sağ yan tarafta da eşleştirme moduna geçiş yapabilmeniz için fiziksel bir tuş.

  Huawei FreeClip

  Alt kısımda da Type-C girişi var. Kapağı kolaylıkla açıp kapatabiliyorsunuz ve kulaklıkları yataklarından kolaylıkla alabiliyorsunuz. Üstelik, kullanırken “Hangisi sağ, hangisi soldu?” diye düşünmenize de gerek yok. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Huawei FreeClip

  Tasarımı ile farklı

  Ürünün küre olarak adlandırabileceğimiz ve hoparlörünün yer aldığı kısmı, zaten direkt kulak deliğinize girmiyor, tam deliğin karşısında konumlanıyor.

  Bu, uzun süreli deneyimlerde rahatsızlık hissetmemeniz için de önemli. “Peki küreyle kulak deliği arasındaki boşluk, dışarıya ses sızıntılarına sebep olmuyor mu?” diye sorabilirsiniz.

  Huawei FreeClip

  Huawei, hazırladığı yeni filtrelerle bunu en aza indirgeyebiliyor yani yakınlarınızda birileri olsa da sizin dinlediklerinizi kolay kolay duyamıyorlar. Tabii ses seviyesini %100’e çıkarmadığınız taktirde. Zaten bu seviyede dinleme yapmanızı önermiyoruz, zira kulak sağlığınız için zararlı.

  FreeClip, hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu çalışıyor. Bluetooth bağlantı aracılığıyla ister TV’nizle, isterseniz de dizüstü PC’nizle de eşleştirerek kullanabilirsiniz. Mono ya da stereo, seçim size kalmış.

  Huawei FreeClip

  10.8mm dinamik sürücüler

  Huawei FreeClip, iç mekân kullanımlarında çok iyi ses kalitesine sahip. Dış mekân deneyimlerinde de müzik dinlerken gerçekten keyif aldığımızı söylemeliyiz.

  Tabii silikon başlıklı ve ANC özellikli pek çok kulaklıktaki gibi derin bass’lar ve yüksek tizler gibi detayları burada beklemeniz pek doğru olmayacaktır. Sonuçta bu ürün, hem müziği hem de çevreyi aynı anda anlaşılır bir şekilde dinlemenize imkân sunuyor.

  Huawei FreeClip

  Merak ettiğimiz bir konu, açık tasarımlı bu kulaklıkta telefon görüşmelerinin nasıl gerçekleşeceğiydi… Öyle ya, kalabalık, trafiğin aktığı ve dolayısıyla gürültünün yüksek olduğu bir ortamda, ANC gibi bir özellik de olmadan nasıl bir performans sunulacaktı?

  Açıkçası FreeClip’in sunduğu performansın bizi şaşırttığını söylemeliyiz. Berrak, anlaşılır sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii etraftaki sesler karşı taraftan da duyulabiliyor ama bu, görüşme kalitesine etki etmiyor. Gürültü, olabildiğince bastırılarak bir kenarda tutuluyor adeta.

  Huawei FreeClip

  Şarj detayları

  Her bir kulaklığımızda 55mAh pil bulunuyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 510mAh pil bulunuyor. Ürünü beraberinde gelen Type-C kablosuzla kolaylıkla şarj edebilirsiniz.

  Kulaklıklar, yaklaşık 40 dakikada tamamen şarj oluyor. Kutuyla birlikte şarj için de 1 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Kulaklıklar, tek şarj ile 7-8 saat civarı deneyim sunabiliyorlar.

  Huawei FreeClip

  Kutudaki şarj detayını da işin içine kattığınızda, Günde 2 saat kullanacağınızı düşünürsek, tekrar Type-C kablosuna ihtiyaç duymadan en az 10 günlük deneyim mümkün olacaktır.

  Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN