Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHuawei MateBook 14s: Gücünü 13. Nesil Intel İşlemcilerden Alıyor

  Huawei MateBook 14s: Gücünü 13. Nesil Intel İşlemcilerden Alıyor

  Intel EVO sertifikasına sahip Huawei MateBook 14s, hem güçlü hem minimal tasarım detayları sayesinde kolaylıkla taşınabilir bir dizüstü sistemi.

  MateBook 14s, tasarım detayları itibarıyla bir Huawei dizüstü PC ailesi mensubu olduğunu söylüyor. Huawei, dizüstü PC’lerinde yanlardan yumuşatılmış hatlar, pürüzsüz üst yüzey ve genel olarak taşınabilirlik tarafına artı puan katkısı yapan incelik ve hafiflik detaylarına önem verir. Bu unsurlar, bu yeni modelde de karşımıza çıkarak yüzümüzü güldürüyor.

  Huawei MateBook 14s,

  Şimdi de ürünümüzün bağlantı noktalarına göz atalım. Sol tarafa baktığımızda, 2 tane Type-C noktasını görüyoruz. Thunderbolt 4 desteği sayesinde hızlı şarj mümkün. 3.5mm kulaklık girişi, hâlâ kablolu ve mikrofonlu kulaklıkları tercih edenler için sevindirici bir detay. HDMI bağlantı noktası ise, bir toplantı esnasında büyük ekrana kablo aracılığıyla görüntü aktarımı gerçekleştirmek istiyorsanız size yarcımcı oluyor.

  Huawei MateBook 14s,

  Sağ tarafa baktığımızda ise, yine bir tane Type-C bağlantı noktasıyla karşılaşıyoruz. Tabii daha fazla bağlantı imkânı için Huawei’nin online mağazasına giderek dock siparişi de verebilirsiniz.

  2.5K Ekran

  Bilgisayarımız 14.2 inç değerde LTPS/IGZO ekrana sahip. 178 derece görüntüleme açısı sunabilen ekran, 400 nit parlaklık değerini de sunuyor. P3 renk gamı desteğinin mevcut olduğunu, böylece daha gerçekçi detayların sunulabildiğini de belirtelim.

  Huawei MateBook 14s,

  Ekranımız 2520×1680 çözünürlüklü ve aynı zamanda dokunmatik mekânizmaya da sahip. Böylece bulunduğunuz duruma göre isterseniz dokunuşlarınızla da hızlıca yol almanız mümkün. Ev ya da ofis dışındayken bir mouse gereksinimi olmadan da işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. Bu, birden fazla seçenek arayanlar için güzel bir detay.

  Öte yandan bu ekran, 3:2 en boy oranına sahip. Bildiğiniz gibi Huawei, yıllardır pek çok laptop PC’sinde bu görüntüleme detayına yer veriyor. Bu sayede ekran, 16:9 görüntüleme yapan klasik ekranlara kıyasla aynı anda daha fazla veri görüntülemesi yapabiliyor.

  Huawei MateBook 14s,

  Ekranın bir diğer gelişmiş özelliği ise, 120Hz tazeleme değeri sunabiliyor olması. Bu sayede, özellikle yüksek çözünürlüklü dizi ve filmleri izlerken akıcı, net detaylarla karşılaşabiliyorsunuz.

  13. Nesil Intel Core i9-13900H İşlemci

  Huawei MateBook 14s, gücünü Intel’in 13. nesil Core işlemcilerinden alıyor. Bizim deneyimlediğimiz modelde, 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci, 2.6GHz çalışma hızına kadar erişebiliyor. İşlemciye 32GB RAM ve 1TB SSD depolama eşlik ediyor.

  Huawei MateBook 14s,

  Ürünün Core i7-13700H işlemcili ve 16GB RAM’li versiyonu olduğunu da belirtelim.

  Deneyimlerimiz esnasında, genellikle tatmin edici sonuçlarla karşılaştık. Gündelik iş düzenimizde, bu üründe makale hazırlama, internet gezintileri, Photoshop üzerinden kapak görselleri hazırlama ve Adobe Premier üzerinden video düzenleme gibi işlemler gerçekleştirdik. Ciddi bir performans sorunu ve aşırı ısınma sorunuyla karşılaşmadık. Aynı anda birden fazla işlemle ilgilenirken de geçişler ve cevap süreleri hep hızlı oldu.

  Huawei MateBook 14s,

  Pil Performansı  

  Ürünümüzde 4 hoparlör ve 4 mikrofon mevcut. İç mekân deneyimlerinde tatmin edici işitsel detaylar sunulduğunu söylemeliyiz. Kablosuz bağlanılabilirlik tarafında, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 gibi işe yarar performanslı çözümler de var. Ayrıca, yeni anten tasarımı sayesinde kablosuz bağlantı sinyalleri daha iyi alınıyor ve bu da daha güçlü bağlantılar demek.

  Huawei MateBook 14s,

  60 Wh lityum polimer pile sahip olan cihaz, beraberinde gelen 90w hızlı şarj adaptörüyle kısa sürede tamamen şarj edilebiliyor. Ürünün yanındaki Type-C kablosunun uzunluğunun da yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

  Deneyimlerimiz esnasında, PC’ye yüklediğimiz 1080p çözünürlüklü videoları yaklaşık 11 saat boyunca izleyebildik. Tabii burada internet bağlantısının kapalı ve ekran parlaklık düzeyinin de %60 olduğunu söylemeliyiz.

  Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN