Huawei Freebuds Lite : Apple Earpods’ a ciddi rakip geldi

0

Son dönemde pek çok yeni kablosuz kulaklıkla karşılaştık. Bunlar arasında “gerçek kablosuz kulaklık” olarak nitelendirilen ürünler de mevcut. Bugün bahsedeceğimiz ürün ise bunlardan bir tanesi, yani Huawei Freebuds Lite .

İster yürüyüş esnasında, ister spor yaparken, isterseniz de çalışırken… Huawei’den kulaklarınız için hafif ve güçlü bir misafir var. Huawei Freebuds Lite ’ın karbon siyahı ve seramik beyazı olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satılıyor. Her ikisi de oldukça şık görünüyor. Bununla birlikte de kulaklıkların her biri 5.5 gram ağırlıkta ve kulağın içinde rahatlıkla taşınabiliyor.

Taşıma ve şarj kutusuna sahip olan Huawei Freebuds Lite 45.5 gram ağırlığı ile de kesinlikle rahatsızlık vermiyor. Yani bu ürün oldukça hafif ve taşıması da oldukça kolay. Öyle ki bizim incelememiz için gelen seramik beyazı versiyon gerçekten premium bir görüntüye sahip olması ile bizi büyüledi.

Unutmadan. Saklama kutusu, ki aynı zamanda şarj istasyonu olarak da kullanılıyor, minimal yapıda, yanlardan yumuşatılmış ve kullanımı da kolay. Cebinizde ya da çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir formda olması önemli bir avantaj. Ayrıca mıknatıslı bir yapıda olduğu için kutunun kapağı açık olsa bile kulaklıklar kolay kolay düşmüyor, bu da sağlam bir kullanım deneyimi için oldukça önemli.

Kullanımı

Ürünü kullanmaya başlamadan evvel, USB kablosu aracılığıyla bir saat boyunca şarj etmemiz gerekiyor. Böylelikle yaklaşık 3 saatlik bir kullanım deneyimi mümkün oluyor. Kulaklıklar kulaklarınıza rahatlıkla konumlandırabiliyor ve ardından unutabiliyorsunuz da. “Acaba kulağımdan düşer mi?” diye bir kaygıya hiç kapılmıyorsunuz.

Şarj kutusunun üzerinde bir de led bildirim bulunuyor. Kısaca bunu da açıklayalım. Eğer yeşil ışık yanıyorsa, pil tamamen şarj olmuş anlamına geliyor. Eğer kırmızı yanıyorsa, şarj etmelisiniz. Eğer mavi yanıp sönüyorsa da telefonunuzla eşleştirme yapmaya hazır demektir.

Bluetooth 4.2

Bluetooth 4.2 bağlantı teknolojisi ile akıllı telefonunuzla rahatlıkla bağlantı kurabilen kulaklıklar, kulağa rahatlıkla oturuyor ve iyi bir tutuş hissi var. İsterseniz kutudan çıkan diğer başlıkları da deneyebilirsiniz. Ürün, 1 saatlik şarj neticesinde yaklaşık 3 saatlik kablosuz kullanım sunuyor. Ayrıca şarj kutusundaki 410mAh pil sayesinde de toplamda 12 saatlik kablosuz kullanım mümkün.

Huawei Freebuds Lite’ın ses kalitesi gayet iyi. Derin bass’lar ve temiz tizler alabiliyorsunuz. En güzeli de hareket halindeyken bile iyi bir tutuş hissi sunabiliyor ve kablosuz özgürlüğü sonuna dek yaşayabiliyorsunuz.

Tabii bu kulaklıkların üzerinde mikrofonlar da yer alıyor ve bu sayede gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz. Yalıtım özelliği sayesinde dış sesleri önemli ölçüde bastırarak daha iyi bir görüşme kalitesi sunabiliyor. İsterseniz telefonunuzun sesli asistanına da bağlanabilirsiniz. Diyelim ki iki kulaklıktan birini çıkardınız, böylece müzik otomatikman duruyor. Geri taktığınızda da müzik yeniden başlıyor.

Sonuç

Huawei Freebuds Lite genel olarak çok başarılı olduğunu söylemeliyiz. Ses kalitesi Apple Earpod’dan çok daha iyi. Ayrıca kullanımı da gayet basit. Uygun fiyatlı Premium bir kablosuz kulak içi kulak arıyorsanız Huawei Freebuds Lite’ı kesinlikle gözardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın