Hikayeler’e uzun video özelliği geldi ama…

0

Instagram’ın artık başlı başına bir fenomen halini alan Hikayeler özelliği, bu kez de uzun videoların yayını özelliğine merhaba dedi. Ancak küçük bir soru işareti eşliğinde…

Aralıksız geliştirilen Instagram Hikayeler’e bu kez de uzun video yükleme fonksiyonu geldi. Böylelikle uzun bir video için parça parça kayıt yapma zorluğu da ortadan kalkmış oldu.

15 saniyelik kısa videoların paylaşılabildiği sosyal medya platformunun ilgili özelliğinde artık devamlılık söz konusu olacak. Videolar 15 saniye sonrasın dahi kaydedilmeye devam edilecek.

Öte yandan hala uzun videolarla ilgili kullanıcı deneyimini negatif yönde etkileyebilecek bir detya söz konusu. Videolar uzun şekilde kaydedilebiliyor, ancak izlenmesi sırasında yine 15 saniyelik video izlenmesi ve ardından diğer 15 saniyelik videoya otomatik geçiş yapısı sunuluyor. Bu da uzun videoların eski özelliğe göre daha iyi bir deneyim sunması anlamı taşımasının yanında hala küçük bir bölünme durumuna işaret ediyor. Diğer taraftan Instagram’ın tamamen uzun videoların yüklenebilmesi şeklindeki özelliği de sunabileceği düşünülüyor.

Son bir not…

Son olarak ilgili özelliğin tüm kullanıcılar için hazır olmadığını belirtelim. Uzun video yükleme özelliğinin aşamalı olarak tüm işletim sistemi ve cihazlara gelmesi bekleniyor.

  • Unutmadan; geçtiğimiz günlerde Instagram’a web platformu özelliği gelmişti. Ayrıntıları için buraya tıklayınız.

Sosyal medya dünyasına dair daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın