Instagram’ın web platformuna bildirim özelliği geldi

0

Instagram’ı web üzerinden deneyimleyen kullanıcılar, bundan böyle –nihayet- bildirim de alabilecek. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Sosyal medya dünyasının yükselişteki yıldızı Intagram’ın daha önce neredeyse sadece mobil uygulama üzerinden sunduğu yüksek fonksiyonalite ve kullanım kolaylığı, yavaş yavaş web versiyonuna da dahil oluyor. Web versiyonu, aslında bir tarayıcı üzerinden açılan Instagram sayfası şeklinde. Bu arada Instagram Lite sürümünde de aynı özellik kullanılabilecek.

Söz konusu ekleme, kullanıcıların şimdilik mobil cihazlarındaki Chrome uygulamasıyla Instagram hesaplarına girişleri, ardından kendilerine sorularn bildirimleri açmak ister misiniz sorusuyla geliyor. Webteki yeni özellik, aynı zamanda ağırlıklı olarak yavaş bağlantıya sahip ülkelerde tercih edilen Instagram Lite uygulamasında da aynı şekilde deneyimlenebilecek.

Gelişmekte olan ülkelerdeki Instagram deneyimini daha iyi hale getirmenin amaçlandığı yeni özellik, daha çok mobil uygulama üzerinden Instagram kullanımının tercih edildiği ülkemizde ise çok fazla rağbet görmeyebilir. Öte yandan PC üzerinden bildirim almak isteyen kullanıcılar için gelişmenin sevindirici olduğu açık.

Instagram gelişiyor..

Instagram, belki de en az soruna sahip sosyal medya ağı haline dönüşmüş durumda. Facebook’un güvenlik ihlalleri, Twitter’daki genelde negatif paylaşım eğilimi, Instagram’da tam aksine genellikle eğlenceye dönük bir deneyim formunda. Bu noktada mobil ve web, her neresi olursa olsun daha iyi özelliklerin kazandırılması değer taşıyor.

Cevap bırakın