Hayaldi gerçek oldu: Tweet düzenleme dönemi başlıyor [Resmi]

0

Twitter’da bir karakteristik özellik daha değişmek üzere. Neyse ki ‘ölçülü’ bir şekilde. İşte detaylar…

Twitter’ın ilginç bir sosyal medya figürü oluşturduğu aşikâr. Platform, uzun yıllardır benzer kullanıcı sayılarına hitap ediyor, Instagram (bir dönem Twitter’dan daha az kullanıcısı vardı, şu anda 1 milyarı geçmiş durumda) ya da daha da ilginci Snapchat gibi farklı uygulamalarda görülen istatistiki artışı kaydedemediği dikkatlerden kaçmıyor. Buna karşın sosyal medya ağının neredeyse yarım milyar aktif kullanıcıya sahip olduğunu da belirtelim. Belli kesimlerin memnuniyetsizliğinin kaynağını oluşturan tweet’lerdeki 140 karakter sınırı gibi karakteristik özelliklerini değiştiren Twitter’da bir başka konu, paylaşımların daha sonra elden geçirilebilmesi özelliği sunması gerektiği görüşü de uzun yıllardır konuşuluyordu. İşte bu konuda sosyal medya platformundan çarpıcı bir bilgi geldi.

Yeniden düzenlenebilecek…

Buna göre Twitter’da kullanıcılar, bir tweet paylaştıktan sonra yeniden düzenleyebilecekler. Bir nevi tweet’lerin istendiğinde elden geçirilmesi anlamına gelen özellik, o an için RT’lenen ya da favorilere alınan paylaşımın aslında karakterinin güncellenebileceği anlamına geliyor. Neyse ki bu noktada güzel bir blokaj söz konusu. Tweet’lerin 30 saniyeye kadar bir süre dahilinde güncellenebilmesine olanak tanınacak.

Bilginin kaynağı ise direkt olarak Twitter’ın CEO’su. Bu konu üzerinde çalışıyoruz ve yakın zamanda kullanıma sunacağız diyen platformun başındaki isim net bir tarih paylaşmaktan kaçındı.

Cevap bırakın