Yeni Instagram rekorunun sahibi artık bu yumurta!

0

Instagram’da paylaşılan kahverengi bir yumurta fotoğrafı, 2019’un şu ana kadar ki en büyük virali oldu. 

Tanınmış isim Kylie Jenner’ın yeni doğmuş bebeği Stormi Webster’ın elleriyle kendi baş parmağını tuttuğu fotoğraf karesi, tüm zamanların en çok beğeni alan Instagram paylaşımıydı. Artık değil. Rekorun yeni sahibi, tek bir yumurtanın özel bir arka plan dahi olmaksızın çekilmiş fotoğrafı (üstte) oldu. @world_record_egg kullanıcı adına sahip bir hesap tarafından paylaşılan bu fotoğraf, 4 Ocak 2019’da paylaşıldı ve Jenner’ın 18 milyonluk beğeni rekorunu katladı.

Fotoğrafın paylaşıldığı hesabın kime ait olduğu hala bilinmiyor, ancak bu rekorun kırılmasının ilginç bir dönüm noktası olduğu aşikâr. Çünkü her şeyiyle son derece basit bir bakış açısı sergiliyor. Prodüksiyonla elde edilmiş bir sonuç değil ya da bir mega-fenomen tarafından paylaşılmadı.

Hesabın sahibi, konuyla ilgili açıklamasında, internette 2018’in en iyi 20 Instagram gönderisi hakkında yazılmış bir makale okuduğunu, rekorun olabildiğinde basit bir şekilde nasıl kırılabileceğini düşünerek ilginç bir denemede bulunduğunu belirtiyor. “İnternet inanılmaz ama bu başarının sahibi ben değilim” diyen gizemli fenomen, ‘ünlü’ kültürünün ne kadar kırılgan olduğunu açıklayan genel bir hareket söz konusu, ifadelerini kullanıyor.

2019’un ilk virali

Kahverengi bir yumurta fotoğrafı (aynı zamanda bir stok fotoğraf, yani özel olarak çekilmedi), 2018 Şubat’ında paylaşılan sempatik anne-bebek fotoğrafının (üstte) ulaştığı beğeni sayısını geride bırakarak 2019’un şu ana kadar ki en sükse virali oldu. Bir ‘yumurta’ trendi de başlatan fotoğraf, sosyal medyanın uzun süredir beklediği ‘malzeme’ olması yönüyle de şaşırtıcı. Aynı zamanda hesabın sahibi de 8 milyondan fazla takipçiye ulaştı.

Cevap bırakın