En popüler hava durumu uygulamaları

0

Akıllı telefonlarımızda en çok kullandığımız uygulamaların başında hava durumu uygulamaları geliyor. Sabah evden akşam da okul ya da işten çıkmadan önce hava durumunu kontrol etmek rutin alışkanlığımız. Satın aldığımız her akıllı telefonda mutlaka varsayılan olarak gelen bir hava durumu uygulaması mevcut. Bu uygulamalar sizi tatmin etmiyor ve alternatif arıyorsanız düşüncesiyle, bu yazıda en popüler hava durumu uygulamalarına göz atıyoruz.

Bilindik uygulamaları kullanmak daha güvenli

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon kullananlar için uygulama mağazalarında çok sayıda hava durumu uygulaması mevcut. Ancak bu uygulamaların bir çoğu reklâmlarla ekranı dolduran, bir süre sonra ücretli versiyona geçmek için sürekli rahatsız eden ve en önemlisi içinde zararlı kod bulundurup bulundurmadığından emin olamadığımız seçenekler. Özellikle Google Play Store’un uygulama kontrolü açısından Apple App Store kadar sıkı olmadığını üzülerek söylemek zorundayım.

hava durumu uygulamaları

The Weather Channel

Hava durumu uygulamalarımın ilk sırasında Weather Channel yer alıyor. Canlı hava tahmini güncellemeleri sunan, yerel hava durumu verilerini saat saat öğrenebileceğiniz uygulama, 15 gün sonrasına kadar hava durumunu görerek planlarınızı buna göre yapmanız için size zaman kazandırıyor. Canlı hava durumu bilgilerine isterseniz abone olabilir ve bildirimlerle bilgilendirilmeyi tercih edebilirsiniz. Günlük sıcaklık, yağış, rüzgâr hızı gibi pek çok veri Weather Channel uygulamasıyla elinizin altında.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

hava durumu uygulamaları

AccuWeather

Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz ikinci hava durumu uygulaması önerim ise AccuWeather. Anlık hava durumu verilerini görebileceğiniz uygulama, gerçek zamanlı uyarılar ve ani hava değişimleri konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Rüzgâr, güneş, yağmur ya da fırtına ihtimali hakkında meteoroloji radarı sayesinde doğru şekilde bilgi edinmenize imkân tanıyan uygulama, Weather Channel gibi 15 gün sonrasına ait hava tahminlerini akıllı telefonunuzun ekranına getiriyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

hava durumu uygulamaları

Yahoo! Weather

Üçüncü hava durumu uygulaması önerim ise bir klasik olan Yahoo! Weather. Bulunduğunuz yerin hava tahminini bir bakışta günlük ve saatlik olarak size sunan uygulama, Flickr fotoğraflarını ekranında kullanarak işi görsel bir şova dönüştürüyor. Yağış ihtimali, rüzgâr, fırtına, gün doğumu, gün batımı, hava basıncı gibi pek çok parametreyi akıllı telefonunuzun ekranına getiren uygulamaya 20 farklı şehir ekleyebiliyorsunuz. İnteraktif radar, uydu ve ısı haritalarıyla da uygulamada daha fazla detay görebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

hava durumu uygulamaları

Meteoroloji Hava Durumu

Size önereceğim son hava durumu uygulaması Meteoroloji Genel Müdürlüğü imzalı. Anlık olarak, hava durumu, sıcaklık, basınç, rüzgar, nem verilerini sağlayan uygulamada, güneşin doğuş ve batış saatleri ile anlık konumunu öğrenilebiliyorsunuz. Uygulama, gün içinde tahmin edilen saatlik hava durumu, saatlik tahmin grafiği, gelecek 5 güne ait tahmin edilen hava durumu ile en yüksek ve en düşük sıcaklıklarını ekranınıza getiriyor. Uygulamada harita görünümleri halinde uydu, radar, deniz suyu sıcaklıkları ile kar kalınlıkları da öğrenilebiliyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size en popüler hava durumu uygulamaları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Hava durumuyla ilgili daha fazla uygulama seçeneği görmek isterseniz buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Saati duvara ya da tavana yansıtan projeksiyonlu uyandırma cihazı

Verilerinizi güvenle saklayabileceğiniz taşınabilir disk önerileri

Adrenalin bağımlıları için yarış oyunu önerileri

Cevap bırakın