GoPro Karma 360 derece görüntüleme özelliği ile gelebilir

0

gopro

Yılın son günlerine dair en fazla ilgi çeken teknoloji duyurularından biri de öncü aksiyon kameraları üreticisi GoPro’dan gelmişti. Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz gelişme, aksiyon kameraları üreticisinin farklı bir ürün gamı geliştirmekte olduğuna işaret ediyordu. Söz konusu model GoPro Karma adını alacak bir drone’du. 2016 yılında tanıtılacağı açıklanan aygıta dair fazla detay verilmedi, görünüşü ve özellikleri hakkında da herhangi bir bilgi şimdilik yok. Ancak gelecekteki teknoloji ürününe ilişkin çeşitli kaynaklardan gelen açıklamalar kamuoyunda yer bulmaya devam ediyor. İşte bunlardan biri de GoPro Karma’nın olası dahili görüntüleme teknolojisi hakkında….

GoPro Karma’nın 360 derece görüntü kaydı da gerçekleştiren bir kamerayla birlikte geleceği iddia ediliyor. Yayınlanan tanıtım videosunda da belirtildiği gibi ‘istediğiniz her yer ve herhangi bir perspektif’ üzerinden elde edilecek deneyim de söz konusu özelliğe işaret ediyor. 360 derece kamera, bulunduğu alanda sadece karşıdaki ya da üstteki görüntüyü değil, her yeri 360 derece boyunca kapsayacak görüntülerin kaydına imkan tanıyan bir form.

Öte yandan GoPro Karma’da 360 derece görüntü kaydının mümkün olabileceğine dair başka göstergeler de var. Örneğin Facebook, YouTube gibi online platformlarda 360 derece görüntüler iyiden iyiye popüler hal alıyor ve bunun 2016’da da öne çıkacak trendlerden biri olacağı tahmin ediliyor. GoPro Karma, 2016 yılına ilişkin heyecan verici teknoloji ürünlerinden biri olacak, gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…a ilişkin heyecan verici teknoloji ürünlerinden biri olacak, gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın