Google Pixel 2’nin tanıtım tarihi netleşti

0

Gözler son dönemde Samsung ve Apple’ın üst segment akıllı telefonlarında. Galaxy Note 8 ve ardından gelen yeni iPhone’ların teknoloji dünyasında heyecan uyandırdığı bir gerçek. Ancak bitmedi… Sırada Google’ın kendi akıllı telefonu var.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla akıllı telefonlarına iyiden iyiye ismi ve logosuyla dahil olan Google, bu sene de iddialı gelecek. Üstelik şirketin Pixel 2 adıyla lanse edilecek Android Oreo önyüklü akıllı telefonu için merakla beklenen lansman tarihi de açıklandı. Uzun bir bekleyiş söz konusu değil…

Buna göre Google Pixel 2, 4 Ekim 2017 tarihinde tanıtılacak. Google, söz konusu tarih açıklamasını YouTube üzerinden yayınladığı bir videoyla duyurdu. Bir teknoloji şirketinin sayısız platforma sahip olmasının beraberinde getirdiği avantajlar gerçekten saymakla bitmiyor (YouTube, bir Google kuruluşudur).

Peki bu sene tanıtılacak Pixel akıllı telefonunun arkasında hangi üretici var? Sorunun yanıtı Güney Kore merkezli LG. Geçtiğimiz yıl HTC tarafından üretilen Pixel’in ardından 2017 yılında bu kez sahnede LG yer alacak. Geçtiğimiz günlerde tanıttığı V30 modeliyle adından söz ettiren teknoloji devi, Google’ın yüksek profilli mobil cihazının arkasındaki üretici olacak. Bir detay bilgi olarak, LG, Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 5X modellerini üreterek daha önce de birçok kez Google için üretim hattını harekete geçirmişti.

Yeni Pixel 2’de Snapdragon 836 çip setinin kullanılacağı yönünde güçlü bir beklenti hakim. Bu donanım yapı taşıyla Pixel 2, performans yönünden birçok rakibini geride bırakabilir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın