Google’ın Pixel Watch’u nasıl olacak? İşte beklentiler

0

Akıllı saat tarafında hamle yapacak olmasıyla gündeme gelen Google, Pixel Watch adı verilen saatiyle 2022 yılında kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Saatin tasarımından bünyesinde barındıracağı diğer özelliklere kadar pek çok detay hakkında bazı sızıntılar ortaya çıktı.

Google Pixel Watch akıllı saat modelinden tam olarak ne beklemeliyiz?

Kısa bir süre önce 9to5Google tarafından paylaşılan bir haberde Google’ın akıllı saati hakkında detaylar yer alıyordu. Pixel saatin kod adına gelecek olursak: Rohan. Öte yandan saat hakkındaki detaylar arasında elbette Google Asistan ile uyumlu çalışması var. Pixel cihazlarda olduğu gibi akıllı saat tarafında da kullanıcıların internet bağlantısı olmasa da bu hizmeti kullanıcağı konuşuluyor.

Google Pixel Watch

Saatin WearOS’lu cihazlarda kullanılan Qualcomm Snapdragon işlemcisinden ziyade Samsung Exynos ile donatılacağı öne sürülüyor. Saatin büyük ve yuvarlak bir ekran ile geleceği noktasında da sızıntılar ile karşılaşmıştık. Bu görsellere göre akıllı saat için çok minimalist bir çizgiden ilerlenecek. Yayımlanan tasarımda cihazın yan tarafta küçük bir düğmesi yer alıyor.

Akıllı saatin normal şartlarda 2021 yılında gelmesi bekleniyordu ancak 2022 yılına ertelendi. Fitbit cihazlardan da önemli özellikler alacak zira Google’ın şirketi satın almasından bu yana entegre bir cihaz çıkartması bekleniyordu. Pixel Watch ile bu sağlanacak gibi duruyor.

2022 yılında akıllı telefonlardan neler beklenmeli?

Cevap bırakın