God of War’daki fikir Tomb Raider’da es geçildi

0

God of War’da büyük beğeniyle karşılanan fikir, 5 sene önce Tomb Raider için de sunulmuş, ancak kabul görmemiş. İşte detaylar…

Son günlerin adından en çok söz ettiren video oyunlarından biri şüphesiz God of War. Buraya tıklayarak detaylı incelemesini okuyabileceğiniz yapım, gerek hislere nüfuz eden işleyişi, gerekse aksiyon dolu oynanışıyla birçok oyun otoritesine göre kendi türü açısından yılın en iyilerinden. Yapımın fikir babası olan oyun endüstrinin en önemli şahsiyetlerinden biri maiyetineki Cory Barlong ise yaptığı son açıklamayla farklı bir tartışma başlattı.

Barlong, The Daily Star’a verdiği röportajda God of War’daki sabit bir kamera görüntüsüyle kesilmeden sağlanan deneyim fikrini 2013’te Tomb Raider Reboot’ta kullanılmak üzere teklif ettiğini, ancak bunun kabul görmediği söyledi. Herkes deli olduğumu düşündü diyen Barlong, mantıksız bulunduğu için reddedildiği ifade etti.

Fiziksel olarak sanki oyunun içindeymişsiniz gibi hissettiren bu etkili teknik, oyunun en keyifli öğeleri arasında yer alırken Barlong’un önerisini kabul etmeyen Tomb Raider ekibinin şu sıralar hayal kırıklığı yaşıyor olabileceğini düşünmek son derece makul görünüyor.

Geç de olsa…

Bu noktada Barlog’un God of War için Sony’e geçişiyle birlikte fikrini yeniden sunduğu, bu kez kabul edildiği anlaşılıyor. En nihayetinde ise oyun severlerin beğenisini kazanan ve yeni God of War’a ayrı bir renk katan bu fikrin birkaç yıl sonra olsa da ekranlarla buluşması sevindirici.

Cevap bırakın