Google’ın gizli oyunları ile eğlenceli vakit geçirin

0

Gizli Google oyunları, kısa bir mola vermek istediğinizde size yedi seçenek ile eğlenceli vakit geçirme olanağı veriyor. Bu oyunlar tamamen ücretsiz ve stresten kurtulmak için de işinize yarayabilir. Hatta oyun oynarken bir şeyler öğrenmek bile mümkün.

Flight Simulator

Google Earth içerisine gizlenen Flight Simulator, gökyüzünde sanal bir jet uçurmanıza izin verir.

 • Sanal pilot olmak için Google Earth’e girin ve Google Earth yazılımını bilgisayarınıza indirin.
 • Oyunu oynamaya başlamak için Araçlar’a ve ardından Uçuş Simülatörüne Gir’e tıklayın.
 • Uçmak istediğiniz uçak türünü seçin.
 • Ardından, bir kalkış havaalanına karar verin.
 • Uçağı klavye veya oyun kolu ile çalıştırabilirsiniz. Nasıl daha iyi uçacağınızı keşfetmek için oyundaki yönergelerini izleyin.

Smarty Pins

Coğrafya bilginizi bu oyun ile test edebilirsiniz. Oyun, dünyadaki yerler hakkında çeşitli sorular sorar ve yanıtları Google Haritalar’da işaretleyerek verebilirsiniz. Oyunu smartypins.withgoogle.com adresinden oynayabilirsiniz.

 • Web sitesine girin ve ilk adım olarak bir konu belirleyin. Konular arasında kültür sanat, bilim ve coğrafya, eğlence gibi çeşitli kategoriler bulunmaktadır.
 • Başladıktan sonra Google size beş soru sorar. Cevap bir ülke, şehir veya bina olabilir. İşaretçinizi Google Haritalar’da cevabın olması gerektiğini düşündüğünüz yere yerleştirin. Yakınlaştırmak ve işaretçinizi bir konuma sabitlemek için + düğmesini tıklayın. Smarty Pins, kullanmanız için size 1000 mil veya kilometre verir. Cevaplarınız doğruysa ve işaretçinizi tam yerine yerleştirirseniz, tüm millerinizi korursunuz. Belirli bir mesafeyi kaçırırsanız, o kadar mil kaybedersiniz. Milleriniz veya kilometreleriniz bitene kadar oyunu oynayabilirsiniz.

Google Arama Oyunları

Bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde oynayabileceğiniz gizli oyunları bulmak için Google aramayı kullanın.

Atari Breakout

Google, bir makineye bozuk para atmaya gerek kalmadan klasik atari oyunu Atari Breakout’u oynamanıza izin verir. Google Görsel Arama’ya “Atari Breakout” yazarak oyunu başlatabilirsiniz.

Gizli Google oyunları: Atari Breakout
Gizli Google oyunları: Atari Breakout

Topu zıplatmak ve renkli karelere çarpmak için ekranın altındaki çubuğu hareket ettirin. Tüm kareleri vurduğunuzda oyun biter. Ardından, Breakout puanınızı başkalarıyla paylaşmak için bir bağlantı almak amacıyla Pause (duraklat) düğmesini kullanabilirsiniz.

Zerg Rush

Zerg Rush, Starcraft oyununa dayanmaktadır. Zerg Rush, Google arama sonuçlarınıza saldırır ve onları yok eder. Oyunu oynamak için Google arama sayfasına gidin ve “zerg rush” yazın.

Birden ekranın üstüne sıfırlar düşmeye başlar ve arama sonuçlarınızı silerler. Sıfırlarla savaşmak ve arama sonuçlarınızı korumak için sıfırlara tıklayın.

Pac-Man

Bu klasik arcade oyunu, Pac-Man’in 30. doğum gününü kutlamak için 21 Mayıs 2010’da Google Doodle olarak yeniden oluşturuldu. Oyunu Google arama kısmına “Pac-Man Google Doodle” yazın ve daha sonra Pac-Man Google Doodle sonucunu tıklayın. Ünlü atari oyununda olduğu gibi, Pac-Man’i noktaları yiyebilecek şekilde hareket ettirebilirsiniz. Düşman hayaletlere dikkat!

Gizli Google oyunları: Pac-Man
Gizli Google oyunları: Pac-Man

Android Oyunları

Bir Android telefonunuz veya tabletiniz varsa, Google’ın size bazı sürprizleri var. Eğlenmenin yeni yolları için bu gizli oyunlara göz atın.

Flappy Droid

Flappy Droid, Flappy Bird oyununun Google versiyonudur. Bu oyun, Lollipop ve Marshmallow olarak da bilinen Android sürüm 5 ve 6’yı çalıştıran cihazlarda gizlidir.

Flappy Droid’i çalıştırmak için şu adımları izleyin:

 • Ayarlar uygulamasını açın ve Telefon Hakkında’ya girin.
 • Buradan Android sürümü’ne gidin. Telefonunuzun çalıştığı Android sürümünü göreceksiniz. Android sürümü metnine birkaç kez dokunun.
 • “M” harfini gösteren yeni bir ekran karşınıza gelecek. Burada Android sürümünü temsil eden bir lolipop veya lokum görmek için “M” düğmesini basılı tutun.
 • Oyunu oynamaya başlamak için iki görüntüden birine dokunun.

T-Rex

Peki ya internet bağlantınızın olmadığı bir yerdeyseniz? T-Rex, çevrimdışı oynamak için uygun bir Google oyunudur. Android cihazınızda Chrome’u açın ve “t-rex” ifadesini arayın. İnternete bağlı değilseniz T-Rex oyununu oynamaya başlayabilirsiniz. T-Rex’inizin engelleri aşması için ekrana dokunmanız yeterli.

Cevap bırakın